Wygrywamy na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza [RELACJA]

Tomasz Sadłowski, fot. MKS Dąbrowa Gónicza
Dzięki świetnej skuteczności wyjeżdżamy bardzo zadowoleni z Dąbrowy Górniczej. Wygrywamy jedenaste spotkanie w sezonie i awansujemy na siódmą pozycję w tabeli Energa Basket Ligi.

W mecz lepiej weszli gospodarze i po akcjach podkoszowych (Krampelj i Drame) było już 6:0. Chwilę później posypały się akcje za trzy z obu stron - Blakes, Drame, Przemek Żołnierewicz trafiali za trzy, a Drame dorzucił kolejne punkty w akcji 2+1. Chwilkę później dwiema akcjami za dwa popisai się u nas Dusan Kutlesić i Alen Hadzibegovic. Trójki Żołnierewicza, Alforda i Michała Pluty trzymały nas blisko rywali. Michał po przechwycie pięknie uruchamia naszego kapitana w kontrze i mamy pierwsze prowadzenie w meczu. Pod koniec kwarty Krampelj ładnie w ataku rzuca przeciwko naszemu Szymonowi Wójcikowi, a on nie pozstając mu dłużny w następnej akcji trafia ważną trójkę w twarz Słoweńca. Obie drużyny są bardzo skuteczne w meczu i kwarta kończy się wysokim wynikiem 29:31 dla gospodarzy.

Dobrze zaczynamy drugą kwartę od serii 8:0 - w jednej z akcji Michał Pluta przechwyca piłkę i świetnie podaje do Szymona Wójcika na wsad. Po trafieniu za trzy Blakesa, Szymon odpowiada akcją 3+1 gdy fauluje go nasz były gracz Jarosław Mokros. Pomału odskakujemy Dąbrowianom po kolejnych trafieniach za trzy naszego kapitana i Szymona Wójcika. Chwilę później wymiana rzutów wolnych z obu stron. Grę faul za faul przerywa w MKS-ie Bluitett trójką, ale w następnej akcji Przemek Żołnierewicz trafia znów zza łuku. Po pierwszej połowie prowadzimy trzynastoma punktami. To dzięki świetnej skuteczności z gry (76%) przy 10/13 trafieniach za trzy punkty.

Kontynuujemy taką grę w trzeciej kwarcie gdy znów trójkami atakują Żołnierewicz i Dusan Kutlesić. Po potężnym wsadzie Szymona, jego kolejnej trójce (4/4 za trzy w tej chwili) i efektownej akcji Bryce Alforda mamy 30 punktów przewagi. Pod koniec kwarty gospodarze robią krótki run 6:0, ale i tak na ostatnią część gry schodzimy przy dużej przewadze 61:85.
Ostatnia kwarta to próby powrotu do meczu gospodarzy i udane kontrataki Enei Zastalu BC. Po jednej z akcji w obronie, Bryce Alford ratując piłkę wyprowadza świetną kontrę którą wsadem kończy Szymon Wójcik. Dobrą kwartę rozgrywa Ousmane Drame po stronie MKSu, ale to za mało na bardzo skuteczny Zastal. Pod koniec meczu na boisku pojawiają się nasi najmłodsi gracze - Piotr Jagiełowicz i Jakub Kunc (trafia ładną trójkę po podaniu Alforda). Mecz trafioną osiemnastą trójką pięczętuje Michał Pluta i wygrywamy to ważne spotkanie 108:88.

Połowę punktów w tym meczu dla naszej drużyny zdobywa duet Żołnierewicz (28 pkt) i Szymon Wójcik (26 pkt). Dla Szymona to rekordowy wieczór w Energa Basket Lidze pod względem minut, punktów i trafień za trzy punkty (5 przy sześciu próbach). W trójkach jeszcze lepszy był kapitan Przemek Żołnierewicz, który trafił ich aż 7 (to też jego rekord). Do pobicia swojego rekordu punktowego ze styczniowego meczu z Anwilem Przemkowi zabrakło 2 punktów. Double-double zaliczył Bryce Alford (13 punktów i aż 12 asyst!). W obronie natomiast, piłki wyrywał dziś świeżo upieczony tata Dusan Kutlesić (aż 6 przechwytów). To pewnie ze względu na porwaną koszulę przez nasz zespół w drodze do Dąbrowy (serbska tradycja gdy urodzi się dziecko). W drużynie MKS-u dobry mecz rozegrali podkoszowi Ousmane Drame (23 pkt) i Martin Krampelj (16 pkt) - ponadto Blakes (16) i Bluiett (15).

Wracamy zadowoleni na regenerację do Zielonej Góry. W meczu nie zagrali Sebastian Kowalczyk i Jan Wójcik, którzy leczą urazy. Jednak z pewnością ta trzytygodniowa przerwa (gra w tym czasie reprezentacja i odbywa się Puchar Polski) dobrze zrobi naszej drużynie. Następne spotkanie 3 marca na wyjeździe w Lublinie, a w Zielonej Górze spotykamy się dopiero 12 marca.

MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Zastal BC Zielona Góra 88:108 (31:29; 17:32; 13:24; 27:20)

MKS Dąbrowa Górnicza: Ousmane Drame – 24 pkt., Gerry Blakes – 16 pkt., Martin Krampelj – 16 pkt., Trevon Bluiett – 15 pkt., Marcin Piechowicz – 6 pkt., Jarosław Mokros – 3 pkt., Wiktor Rajewicz – 3 pkt., Kacper Radwański –3 pkt., Joe Chealey – 2 pkt., Maciej Kucharek – 0 pkt.

Enea Zastal BC Zielona Góra: Przemysław Żołnierewicz – 28 pkt., Szymon Wójcik – 26 pkt., Bryce Alfrod – 13 pkt., Aleksandar Zecevic – 11 pkt., Dusan Kutlesic – 9 pkt., Alen Hadzibegovic – 8 pkt., Michał Pluta – 7 pkt., Kareem Brewtion –  3 pkt., Jakub Kunc – 3 pkt., Piotr Jagiełowicz – 0 pkt.