Porażka w Sopocie

Redakcja, fot. Trefl Sopot
Nie tak wyobrażaliśmy sobie powrót do ligi polskiej po wojażach w Rosji. W sobotnim meczu Trefl Sopot okazał się lepszym zespołem i zwyciężył z Eneą Zastalem BC Zielona Góra 93:89.

Zielonogórzanie przystąpili do sobotniego pojedynku wypoczęci, bo od ostatniego pojedynku minęło ponad dziesięć dni. Niestety nie zdało się to na wiele, ponieważ górą był zespół Trefla Sopot. Ale od początku.

Enea Zastal BC wyszedł na parkiet piątką Frazier, Nenadić, Brembly, Zyskowski, Apić. Niestety pierwsze minuty należały do gospodarzy, który po rzutach wolnych w czwartej minucie meczu Szlachetki prowadzili już 8:2. Cała reszta pierwszej kwarty była wyrównana, a zespoły utrzymywały podobną skuteczność. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 29:25. Druga odsłona należała zdecydowanie do zielonogórzan, którzy najpierw wyrównali, a w ostatnich minutach tej kwarty wypracowali sześciopunktową przewagę. Ostatecznie druga kwarta padła łupem Enei Zastalu BC, który wygrał tę część spotkania 28:18, a do przerwy wynik brzmiał 53:47 na korzyść ekipy Olivera Vidina.

Niestety po przerwie wszystko się posypało. Choć Enea Zastal BC cały czas był blisko gospodarzy, to Trefl Sopot kontrolował sytuację na parkiecie. Bardzo skuteczni byli Franke (15 punktów, 11 asyst), Leończyk (14 punktów, 9 zbiórek), a dostępu do kosza miejscowych doskonale pilnował Josh Sharma, który zanotował aż pięć bloków. W szeregach zielonogórzan brylowali Nenadić (16 punktów, 6 zbiórek), Apić (16 punktów), Zyskowski (15 punktów) i Frazier (14 punktów i 8 asyst), niestety nie wystarczyło to zanotowania zwycięstwa i wywiezienia z Sopotu dwóch oczek.

Następna okazja do obserwowania naszych zawodników już 16 października. W sobotni poranek (10:00 czasu polskiego) zespół Enei Zastalu BC zmierzy się z PBC Astaną w Nur-Sułtanie. Transmisja jak zwykle dostępna za pośrednictwem strony internetowej www.lci-lubuskie.pl - zapraszamy do dopingowania zielonogórskiego zespołu.