Jedziemy nad morze. Trudny mecz w Gdyni!

Jedziemy nad morze. Trudny mecz w Gdyni!

Agata Duszyńska, fot. Tomasz Browarczyk

Już w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 Enea Zastal BC Zielona Góra zmierzy się w meczu wyjazdowym z Asseco Arką Gdynia.

W ostatnim spotkaniu podopieczni Olivera Vidina odnieśli zwycięstwo na wyjeździe. Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Pszczółkę Start Lublin 73:99. Po tym spotkaniu w Lublinie (19 listopada) zawodnicy dostali kilka dni wolnego. Jarosław Zyskowski i Andrzej Mazurczak udali się na zgrupowanie reprezentacji Polski, natomiast Dragan Apić poleciał do Belgradu na kadrę Serbii.

W zeszłym sezonie ekipa z Zielonej Góry mierzyła się z Arkowcami dwukrotnie. Zielonogórzanie wygrali oba te spotkania – 76:104 na wyjeździe oraz 104:58 w Hali CRS.

Nasza drużyna obecnie znajduje się na 5. miejscu, z kolei podopieczni Milosa Mitrovića zajmują 10. lokatę.

Zespół z Gdyni rozpoczął sezon z samymi polskimi zawodnikami, słabo rozpoczął sezon i musiał dokonać kilku roszad w składzie. Z drużyną pożegnali się Bartosz Jankowski (obecnie Czarni Słupsk) i Mateusz Kaszowski (pierwszoligowa Decka Pelpin).

W ich miejsce pojawili się Serbowie: Nikola Music i Nikola Miśković (zwolniony po siedmiu meczach) oraz Lamonte Turner (zwolniony po trzech spotkaniach). Kolejnymi transferami drużyny było sprowadzenie Jacobiego Boykinsa ze Spójni Stargard oraz Anthony’ego Durhama (ostatnio czeskie BC Kolin). Wzmocniona drużyna przeszła metamorfozę. Wygrała cztery z pięciu ostatnich spotkań i opuściła miejsce w strefie spadkowej. W czwartek naszą drużynę czeka trudna przeprawa.

Mecz w Gdyni odbędzie się już w najbliższy czwartek (02.12) o godzinie 19:00. Spotkanie transmitowane będzie za pośrednictwem portalu EMOCJE.TV oraz na antenie Radia Zielona Góra. 

Zachęcamy wszystkich kibiców do oglądania i wspierania Dzików w walce o kolejne ligowe zwycięstwo!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt