Zastal Enea wygrywa z Polpharmą

Redakcja, fot. basketzg.pl
Środowe popołudnie było szczęśliwe dla zielonogórskich kibiców - Zastal Enea BC zwyciężył w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 103:77.

Mecz w pigułce: Patrząc przed meczem na bilans spotkań obydwóch drużyn w Energa Basket Lidze Zastal Enea BC był zdecydowanym faworytem - do tej pory przegrał jedynie jedno spotkanie, podczas gdy gospodarze dopiero jedno wygrali. Jak wszyscy jednak wiedzą - statystyki nie grają. I nie grały w tym meczu przez trzy kwarty. Polpharma bez kompleksów walczyła od pierwszego gwizdka o zdobycie dwóch punktów meczowych, za każdym razem gdy Zastal Enea BC zdołał uciec na kilka punktów - Polpharma zaraz doganiała naszą drużynę. W połowie trzeciej kwarty zrobiło się nieprzyjemnie, bo Polpharma nie poprzestała na odrabianiu i wyszła na prowadzenie - na nieszczęście dla gospodarzy zielonogórska ekipa "wrzuciła piąty bieg" i momentalnie odjechała gospodarzom po runie 17:3. Ostatnia kwarta to zupełnie inna historia - tutaj Zastal Enea BC od początku dominował i nie dał gospodarzom poczuć nawet przez chwilę, że mają szanse wygrać ten mecz.

Zielonogórski bohater: Kris Richard. To dopiero trzeci mecz naszego nowego gracza w Energa Basket Lidze - do tej pory Kris prezentował się dobrze, jednak w tym meczu pokazał się z gwiazdorskiej strony. Już w pierwszej kwarcie miał na koncie trzy trafione trójki (6/8 w całym meczu), a jego poczynania defensywne sprawiały, że ręce same składały się do oklasków. Kris był również bohaterem najlepszej akcji wieczoru - jego fenomenalny blok na długo zostanie w naszej pamięci.