Wyjazdowa przegrana ze Stalą. Koniec sezonu ENBL dla naszej drużyny. [RELACJA]

Wyjazdowa przegrana ze Stalą. Koniec sezonu ENBL dla naszej drużyny. [RELACJA]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Przegrywamy w rewanżu w Ostrowie Wielkopolskim 80:101 i kończymy nasz sezon w Europejskiej Północnej Ligi Koszykarskiej.

Już początek meczu zwiastował ciężkie spotkanie. Trudny początek naszej drużyny. Większą determinację widać było po stronie gospodarzy i to oni skutecznie zbudowali przewagę. Po pięciu minutach nasza drużyna miała już 4 straty a przewaga Stali wynosiła 16:7. Na szczęście trafieniami zza łuku odpowiedzieli Sebastian Kowalczyka i Szymon Wójcik. Mamy jednak problem pod koszem z zatrzymaniem Adonisa Thomasa i Damiana Kuliga. Bardzo dużo punktów po pierwszej kwarcie i Stal prowadziła znacznie bo aż 34:23. Cieszyła dobra skuteczność za trzy naszej drużyny. Trafiliśmy 5/10 za trzy, jednak Stal ma również pięć trójek przy siedmiu próbach.

Stal rozpoczęła drugą kwartę trafieniem za trzy Nemanji Djurisicia. Jednak my mieliśmy dziś świetnego Bryce'a Alforda, który trafił dwie trójki z rzędu i w tamtej chwili miał ich już pięć przy sześciu wykonanych próbach.
Stal jednak znowu zbudowała przewagę po trafieniach 2+1 Aigarsa Skele i trójce Adonisa Thomasa. Gdy mieliśmy znów 10 punktów straty dwiema trójkami z rzędu przypomniał się Sebastian Kowalczyk. Odpowiedział trójką Skele, ale za chwilę po ładnych podaniach Alena Hadzibegovica i Żołnierza dwoma wsadami akcję skończył Szymon Wójcik. Po chwili Przemek Żołnierewicz trafił z półdystansu i mamy wynik 50:49 dla Stali. Była jeszcze szansa na objęcie prowadzenia przez naszą drużynę, ale takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. Najwięcej punktów w naszej drużynie do połowy miał Bryce Alford - 19.

Bardzo źle rozpoczęliśmy trzecią kwartę - popełniliśmy w pierwszych akcjach aż trzy straty. Za każdym razem kontrą po stracie odpowiadali gospodarze. Trójki numer sześć i siedem trafił Bryce Alford, jednak w Stali również obudzili się trzelcy. Jakub Garbacz w tej kwarcie dwa razy trafił z dystansu. Wciąż mieliśmy problemy ze stratami i kontrami popisywała się Stalówka. Na koniec trzeciej kwarty BM Stal prowadziła 82:63.

Czwartą kwartę świetnie rozpoczął Nemanja Djurisić rzucając nam aż osiem punktów z rzędu, Sebastian Kowalczyk odpowiedział trójką, ale w tej kwarcie nie mogliśmy już się zebrać i odrobić strat. BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrywa to spotkanie 101:80. Najwięcej punktów w naszej drużynie rzucił Bryce Alford - 26, Sebastian Kowalczyk i Przemek Żołnierewicz zdobyli 17 i 15 punktów.

Kończymy naszą przygodę z ENBL w tym sezonie. To Ostrowianie awansują do półfinału gdzie zmierzą się ze Startem Lublin. W drugim półfinale zagrają King Szczecin i litewski BC Wolves.

Dziękujemy lidze ENBL za ciekawy sezon i wracamy do naszej polskiej ligi. 26 marca w niedzielę o 17:30 zmierzymy się na wyjeździe z Treflem Sopot.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt