Walczymy o playoffy. W piątek mecz z Arką Gdynia [ZAPOWIEDŹ]

Walczymy o playoffy. W piątek mecz z Arką Gdynia [ZAPOWIEDŹ]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Kończymy marzec meczem we własnej hali. Naszym rywalem będzie Suzuki Arka Gdynia.
 
Po ostatnim zwycięstwie w Sopocie czeka nas spotkanie z inną trójmiejską drużyną, która odwiedzi naszą halę CRS. W piątkowy wieczór zmierzymy się z ekipą Suzuki Arki Gdynia. 
 
Gdynianie ostatni swój mecz grali we własnej hali, gdzie jednym punktem polegli w starciu ze Spójnią Stargard. W tym spotkaniu najlepiej punktowali Novak Musić (18 pkt.) i Adrian Bogucki (15 pkt.). Polskiego centra nie będzie w spotkaniu z naszą drużyną. Adrian w tym czasie będzie reprezentował Lotto Team 3x3 podczas turnieju Lite Quest w Zurychu. To oznacza, że więcej minut w meczu przeciwko Zastalowi otrzyma nasz stary znajomy - Adam Hrycaniuk. Bestia z pewnością zostanie pozytywnie przywitany przez zielonogórskich kibiców. Z nim w składzie wygrywaliśmy przecież trzy mistrzostwa!
 
Obecnie Gdynia zajmuje czternastą pozycję w tabeli Energa Basket Ligi z bilansem 8:15. 
 
Pierwszym strzelcem Arki w tym sezonie jest nasz kolejny były gracz - James Florence (trzeci strzelec w lidze). Jimmy jak zawsze szukać będzie pozycji do rzutów trzy punktowych - to drugi najczęściej oddający rzuty za 3 punkty w naszej lidze. To również rekordzista naszej drużyny (razem z Przemkiem Zamojskim) w największej ilości trafień za trzy w meczu - 8 razy. Blisko tego wyniku w naszym ostatni meczu był nasz amerykański rzucający Bryce Alford (7 trafień za trzy w meczu z Treflem). 
 
Drugim strzelcem drużyny Arki jest D.J. Fenner - rzucający z USA, który zasilił gdynian z końcem grudnia 2022. Obecnie rzuca powyżej 13 punktów na spotkanie. Trzecim strzelcem jest Novak Music ze średnią powyżej 11 pkt. na mecz. 
 
Ostatni raz spotkaliśmy się z Arką w Gdyni, w grudniu, gdy wygraliśmy 90:78. Najlepszymi strzelcami Arki byli wtedy Bartłomiej Wołoszyn (16), a po 12 punktów rzucili Novak Musić i Billy Garrett (obecnie grający w Legii Warszawa). W Zielonej Górze rozegraliśmy ostatni mecz w tamtym sezonie w lutym wygrywając 75:61. Najlepsi strzelcy (Enea Zastal BC - Dragan Apić - 17, Arka Gdynia - Novak Musić - 18pkt). 
 
Mecz Enea Zastal BC vs Suzuki Arka Gdynia już w najbliższy piątek (31.03), o godzinie 19:30. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców do hali CRS. Wspierajmy naszą drużynę w walce o rozgrywki playoffs!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt