VEF łatwo wygrywa 83:57

VEF łatwo wygrywa 83:57

Kosma Zatorski, fot. Mikus Klavins (VEF)
To jeden z tych meczów, o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć - tak zaczynała się relacja z meczu w Krasnodarze. Do tej listy trzeba dopisać kolejne spotkanie. W Rydze ostatni w tabeli VTB zespół pokonał zielonogórzan 83:57.

W niedzielę ciężko mieć pretensje jedynie do starej gwardii: Koszarek, Zamojski, Hrycaniuk wspólnie zdobyli 37 z 57 punktów drużyny. Przemek był w tym meczu najlepszym strzelcem z 15 punktami (3 z 4 trójek trafionych przez zielonogórzan), Adam Hrycaniuk najlepszym podkoszowym (mimo skuteczności 4/10 za 2 punkty), a Łukasz Koszarek dołożył 11 punktów i 3 asysty. 

Szkoda, że nikt inny tego dnia nikt inny do nich się nie podłączył. Brakowało punktów Markela Starksa, Michała Sokołowskiego czy Gabe’a DeVoe. Tylko 3 minuty zagrał w tym spotkaniu Amerykanin Eric Griffin.

VEF Ryga miała bardzo prosty pomysł na to spotkanie. Agresywnie bronić, skakać na atakowanej desce i rzucać za trzy w ilościach hurtowych. Wystarczyło. Do przerwy przygrywaliśmy 33:37, ale w trzeciej kwarcie gospodarze odjechali na 60:43. Do końca spotkania konsekwetnie powiększali przewagę. Goście zaś bili głową w mur - popełniliśmy 17 strat, trafiliśmy 4 z 16 rzutów za trzy i tylko 43% rzutów za dwa. 

Gospodarze oddali aż 36 rzutów za trzy punkty - trafili 11 z nich. Gdy zielonogórzanie w trzeciej kwarcie spróbowali obrony strefowej, zostali szybko ukarani trzema trójkami z otwartych pozycji. VEF aż 25 punktów zdobył po stratach naszej drużyny. Dołożył 22 z ponowień akcji w ataku.

Szkoda też zielonogórskich kibiców, którzy postanowili wybrać się na mecz do Rygi. Głośno kibicowali wraz z grupą żołnierzy z Giżycka. Po meczu zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Szkoda, że nie mogliśmy cieszyć się z wygranej. 

Oto jak mecz komentował trener Igor Jovović.
 
Kolejny mecz w lidze VTB zagramy 18 stycznia w hali CRS. Naszym przeciwnikiem będzie Parma Perm. Sześć dni później do Zielonej Góry przyleci Enisey Krasnojarsk.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt