Sprawić kłopoty drużynie z Sopotu. W niedzielę wyjazdowy mecz z Treflem. [ZAPOWIEDŹ]

Sprawić kłopoty drużynie z Sopotu. W niedzielę wyjazdowy mecz z Treflem. [ZAPOWIEDŹ]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Szykujemy się do wyjazdu do Sopotu. W niedzielę o godzinie 17:30 w ramach 24 kolejki rozegramy mecz wyjazdowy z Treflem Sopot.

W szeregach trenera Tabaka doszło ostatnio do kolejnych zmian kadrowych. W ostatnim meczu z BM Stalą Ostrów Wielkopolski z powodu urazów w Treflu nie zagrali Cameron Wells, Jean Salumu oraz Garrett Nevels. Salumu i Garrett najprawdopodobniej będą do dyspozycji trenera Żana Tabaka podczas spotkania z naszą drużyną. Z dłuższą kontuzją znagać się będzie rozgrywający Cameron Wells. Z tego powodu do drużyny w tym tygodniu dotarli dwaj gracze. Strahinja Jovanović wzmocni rozegranie Trefla Sopot. 26-letni serbski rozgrywający ostatnio występował w rumuńskiej drużynie CSM Steaua Bukareszt, gdzie średnio notował 19.1 punktu, 6.5 asysty oraz 3.3 zbiórki. Znany jest oczywiście w naszej lidze z występów w drużynie Śląska Wrocław oraz epizodu w Legii Warszawa.

Ponadto Trefl wzmocnił się swoim byłym graczem Dariousem Motenem. 30-letni skrzydłowy występował w naszym klubie w latach 2019-2022, a ostatnio reprezentował czeskie BK Redstone Olomoucko, gdzie średnio notował 12.7 punktu i 5.4 zbiórki.

Pomimo osłabień w składzie Trefl wygrał swoje ostatnie spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim. Do zwycięstwa zespół poprowadził kapitan Michał Kolenda, który zdobył 22 punkty. POnadto dobre spotkanie rozegrał Jarosław Zyskowski i Rolands Freimanis. W końcowej części meczu Sopocianie mogli również liczyć na skutecznego Andrzeja Plutę.

Sopocianie statystycznie mają bardzo wyrónany zespół - aż ośmiu graczy zdobywa dziewięć lub więcej punktów. To nieobliczalny zespół gdzie każdy może wypalić w innym spotkaniu.

Obecnie zespół Żana Tabaka zajmuje piątą pozycję w lidze z bilansem 16 - 6. My zajmujemy w tej chwili dziewiątą pozycję (więcej spotkań rozegrał Anwil Włocławek i Czarni Słupsk). Mecz w Sopocie będzie z pewnością trudnym spotkaniem, a zwycięstwo wzmocniło by naszą pozycję w tabeli. W tym sezonie spotkaliśmy się w Zielonej Górze gdy Sopocianie wygrali 99:83. Mecz był zacięty przez pierwsze trzy kwarty, ale w ostatniej Sopocianie rozbroili nasz zespół wygrywając tę kwartę 29:10.

Spotkanie Trefl Sopot - Enea Zastal BC Zielomna Góra obejrzeć będzie można na stronie polsatsport.pl, kanale Polsat Sport Fight i wysłuchać w Radio Zielona Góra. Transmisja w niedzielę od godziny 17:30. Trzymajmy kciuki za nasz zespół.
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt