Przegrywamy 72:81 w Ostrowie

Przegrywamy 72:81 w Ostrowie

Kosma Zatorski https://twitter.com/kosmazatorski

Stelmet Enea BC zagrał gorsze spotkanie w Ostrowie, jednak do ostatnich minut walczył o zwycięstwo. Okazja do rehabilitacji już w sobotę. 

Jeśli czytasz tę pomeczową relację, to zakładamy, że jesteś wieloletnim fanem naszej drużyny. Widziałeś/widziałaś już nie jeden mecz w Ostrowie i doskonale wiesz, że zawsze nam się tam ciężko gra. W tym momencie w twojej głowie może pojawić się wątpliwość pt. "Oho, przegrali mecz i zaczynają się tłumaczyć".

Możesz mieć rację, ale... czy pamiętasz jak świetnie zaczęliśmy nasz ostatni mecz w Ostrowie? Jeszcze pod wodzą Andreja Urlepa? 26:10 wygraliśmy pierwszą kwartę. Trzecią przegraliśmy 25:9 a całe spotkanie 78:70.

W meczu zupełnie innego Stelmetu Enei BC z zupełnie inną drużyną BM SLAM Stali wynik we wtorkowy wieczór był bardzo podobny - 81:72. W małej hali przy ul. Wrocławskiej zawsze gra nam się trudno. Nie inaczej było dziś. W obu meczach nerwy poniosły naszego, zazwyczaj spokojnego, kapitana Łukasza Koszarka. Za dużo tych zbieżności! 

Cytat meczu:

Walkę zostawiliśmy w szatni - powiedział po meczu Michał Sokołowski, autor 10 punktów i 5 zbiórek. Dodawał, że bez serca i zaangażowania nie da się wygrywać samymi umiejętnościami, które na pewno mamy. Nasz zawodnik odebrał także nagrodę od ligi. Został wybrany graczem miesiąca w Energa Basket Lidze. My podziękowaliśmy Michałowi okazjonalną grafiką. 
 Stelmet Enea BC tego dnia dał się zdominować gospodarzom w walce na zbiórce (12:3 w zbiórkach w ataku), popełnił rekordową w tym sezonie ilość strat (19) i trafił rekorodowo małą ilość rzutów za trzy (5/21). Obtłukiwaliśmy obręcze jak samochody pewną taksówkę na oblodzonej górce w Szczecinie. 

- Najgorsze, że to były straty, po których oddawaliśmy rywalom piłkę w ręce - dodawał w telewizyjnym wywiadzie Sokołowski. 

Podobnie jak w przedsezonowym sparingu w Zielonej Górze, różnicę pod koszem robił doświadczony 36-letni Shawn King. Pozbawiony braku klasycznego "first pass" rozgrywającego, jakim był w jego MVP sezonie maleńlki Aaron Johnson (double double dziś dla Venstspilsu w meczu BCL), zdołał rzucić 8 punktów i mieć 10 zbiórek.

Sprawdźmy jak rozkładały się punkty: 

54:54 w rzutach za dwa, 27:15 w rzutach za trzy, 18:16 w rzutach osobistych. 

To więcej niż razem uzbierali Adam Hrycaniuk z Darko Planinićem tego dnia (obaj po dwie zbiórki). Nasi środkowi byli bardzo skuteczni w ataku. Bestia nie pomylił się ani razu na pięć prób, Darko miał 4/6 z gry. Razem dali 24 punkty. Stelmet Enea BC wygrał walkę w pomalowanym 38:26. 

Świetnie zagrał tego dnia Michał Chyliński, który zanotował 14 punktów. Mike Scott szukał gry jeden na jeden (18 punktów, 6 asyst, 7/17 z gry), a słabszy dzień miał dziś Markel Starks (6 punktów, 6 asyst, 3/8 z gry). Mimo, że Stelmet Enea BC grał jako drużyna bardzo kiepsko, był w stanie jeszcze doprowadzić do emocji w końcówce.

Dwa kluczowe momenty: 

Przy stanie 67:59 faul niesportowy popełnił Michał Sokołowski, który chciał zapobiec szybkiej kontrze. Sędziowie dołożyli do tego przewinienie techniczne na dla trenera Igora Jovovića. Na lekko ponad sześć minut przed końcem z ośmiu punktów różnicy zrobiło się jedenaście. 

Przy sześciopunktowym prowadzeniu gospodarzy, wspomniany Starks doznał kontuzji. Szukał przerwania w gry, by zejść z boiska i specjalnie faulował Scotta. Ten powędrował na linię i zwiększył prowadzenie BM SLAM Stali do 8 oczek. 

Rehablitacja w sobotę?

Szybko mamy do niej okazję. Już w sobotę o 12:30 zagra z nami Arka Gdynia. Mecz w hali CRS uprzedzi obchody 100-lecia niepodległości. Zachęcamy kibiców do tego, by tego dnia zabrali na trybuny biało-czerwone barwy. Odśpiewamy hymn, a do pierwszego kosza chcemy skandować "Polska, Polska!" by radośnie podziękować ojczyźnie, w której żyjemy! 

Kosma Zatorski 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt