Przegrana z Kingiem Szczecin

Przegrana z Kingiem Szczecin

Tomasz Sadłowski
Przegrywamy drugi kolejny mecz w Orlen Basket Lidze. Po tym gdy w siódmej kolejce przegraliśmy we Wrocławiu z wicemistrzem Polski, tym razem podejmowaliśmy we własnej hali mistrza King Szczecin z którym przegraliśmy 79:90.
 
Początek spotkania należał do gości, którzy szybko narzucili tempo i po pięciu minutach prowadzili 12:4. Sześć punktów Pawła Kikowskiego pozwoliły nam na odrobienie strat, ale na koniec kwarty King znacznie prowadził 25:16. W drugiej kwarcie nasza drużyna wciąż nie potrafiła się wstrzelić, a King skutecznie budował przewagę kończąc pierwsza połowę z prowadzeniem 48:31.
 
W trzeciej kwarcie poprawiliśmy skuteczność. Szczególnie widoczny był Darious Hall, który dopiero w tej części gry zaczął punktować w meczu. Zdobył aż 16 punktów w tej kwarcie. Udało się odrobić pewną część straty do rywala i na ostatnią kwartę w meczu wychodziliśmy przy prowadzeniu gości 66:58. 
Po trzech minutach i trójkach Pawła Kikowskiego i Michała Kołodzieja zbliżyliśmy się do rywali na jeden punkt i trzymaliśmy się blisko, ale nie byliśmy w stanie wyjść na prowadzenie. Świetny Zac Cuthbertson, Mazurczak i Woodson w szeregach Kinga nie pozwolili na niespodziankę w meczu z Mistrzem Polski i to King zasłużenie wywozi zwycięstwo z Zielonej Góry. 
 
W naszym zespole najwięcej punktów zdobył Darious Hall - 24 ( wszystkie w drugiej połowie). W Kingu Szczecin: 15 dla Zaca Cuthbertsona, 20 dla Darryla Woodsona, a 19 zdobył Andrzej Mazurczak. 
 
Obecnie nasza drużyna ma bilans 2-6 w Orlen Basket Lidze i zajmujemy czternastą pozycję w tabeli. Już za tydzień w naszej hali czeka nas kolejne ważne i trudne spotkanie z liderem Anwilem Włocławek, który do tej pory nie przegrał jeszcze w polskiej lidze. W międzyczasie w środę w hali CRS spotykamy się w ramach rozgrywek ENBL na mecz z Basket Brno. Na obydwa spotkania serdecznie zapraszamy, bilety można nabyć na stronie abilet.pl. 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt