Przegrana z Anwilem Włocławek [relacja]

Przegrana z Anwilem Włocławek [relacja]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Przegrywamy nasz siódmy mecz w Orlen Basket Lidze. Tym razem rywal z Włocławka okazał się silniejszy i to oni wywożą punkty z Winnego Grodu.

Początek meczu wyglądał dobrze z naszej strony. Pierwsze osiem punktów dla naszej ekipy zdobył Darious Hall. Chwilę później na listę strzelców z dystansu wpisał się rodowity włocławianin w naszym składzie - Marcin Woroniecki wyprowadzając nas na prowadzenie. Później niestety to goście budowali przewagę. Świetny w pierwszej kwarcie był Victor Sanders trafiając cztery razy za trzy punkty. Ostatnie punkty w kwarcie zdobył James Washington zmniejszając przewagę rywali do wyniku 31:22. Nasi gracze walczyli mocno by zmniejszyć straty i po trafieniu Marcina Woronieckiego zbliżyliśmy się już na 4 punkty. Wtedy dwiema trójkami popisał się Jakub Garbacz, a kolejną trójkę trafił Mateusz Kostrzewski. Do końca pierwszej połowy goście trzymali przewagę i na koniec tej części gry było 51:41 dla Anwilu Włocławek.

Na początku trzeciej, Anwilowcy trafili siedem pierwszych punktów, ale na szczęście nasi gracze odpowiedzieli trafieniami za trzy Kikowskiego, Washingtona, a do tego pod koszem punkty zdobywał Jan Wójcik. Na koniec kwarty zmniejszyliśmy stratę do ośmiu punktów. Czwarta kwarta to wciąż walka Zastalowców, ale świetny w dzisiejszym dniu Victor Sanders (25 punktów, 6 trójek) wciąż trzymał nas na dystans. Do tego w ostatniej kwarcie bardzo dobre zawody rozegrał Luke Petrasek. Walczyliśmy dzielnie, ale to jednak było niewystarczające na lidera Orlen Basket Ligi, który wciąż jest w niej niepokonany.

Najwięcej punktów w dzisiejszym meczu trafił dla naszego zespołu Darious Hall - 17. Bardzo dobrze z ławki rezerwowej (która zdobyła dziś 33 punkty) zagrał Paweł Kikowski. Po stronie gości oprócz Sandersa, najlepiej punktowali Petrasek - 15pkt i Garbacz - 14 punktów.

To był nasz ostatni mecz domowy w listopadzie. Następne spotkanie rozegramy 26ego listopada o 17:20 na wyjeździe z Polskim Cukrem Start Lublin.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt