Polsat Plus Arena zdobyta! Wygrywamy z Suzuki Arką Gdynia

Polsat Plus Arena zdobyta! Wygrywamy z Suzuki Arką Gdynia

Tomasz Sadłowski, fot. Suzuki Arka Gdynia
Spotkanie w Gdyni zakończyło się dla nas kolejnym wyjazdowym zwycięstwem. Po bardzo dobrej drugiej połowie wygrywamy 90:78. 

Dobre rozpoczęcie meczu zapewnił nam Aleksandar Zecević, zdobywając dla Zastalu 4 punkty. Niestety szybko popełnił dwa faule i dużą część spotkania spędził na ławce. Mecz toczył się dość wyrównanie, a jedną z ładniejszych akcji tego wieczoru było podanie naszego kapitana do Jana Wójcika zakończone wsadem. Kwarta zakończyła się wynikiem 25:20 po czterech punktach z rzędu Adama Hrycaniuka. 

Drugą kwartę dobrze dla gospodarzy zaczął Dominik Wilczek, który trafił za trzy. Na szczęście po chwili Sebastian Kowalczyk skutecznie odpowiedział zza łuku. Z kolei Żołnierz świetnie dziś rozgrywał piłkę i po jego podaniu Alen Hadžibegovic zakończył akcję z faulem. 

Przez długi czas nie mogliśmy zdobyć punktów i Dominik Wilczek trzecim trafieniem za trzy wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 40:31. Sprawy w swoje ręce wziął wtedy Szymon Wójcik zdobywając z rzędu sześć punktów (trójka i akcja 2+1 po świetnym podaniu Dusana). Kontra do Brewtona i świetny dziś Hadžibegovic pod koszem zmniejszył stratę na koniec pierwszej połowy do 42:41. 

Arka świetnie zaczęła drugą część meczu i wyszła na 10-punktowe prowadzenie po akcjach Boguckiego, Musicia i Bartosza Wołoszyna. Na szczęście Szymon Wójcik znowu zaliczył świetną serię rzucając pięć punktów z rzędu i zaliczając dwie świetne asysty do Alena Hadžibegovica. Po serii 13:0 i trafieniu Sebastiana Kowalczyka za trzy pod koniec kwarty na tablicy wyników widniał wynik 59:62.

W ostatniej kwarcie przypominał o sobie Bryce Alford, który zaliczył trzy trafienia za trzy punkty. Nasz kapitan Przemysław Żołnierewicz również był skuteczny rozdając asysty i ważne trafienia. Ponadto widać było poprawę wykonywanych przez nasz zespół rzutów osobistych. 

Spotkanie zakończyło się naszą wygraną 78:90. Świetny mecz w naszej drużynie rozegrał Szymon Wójcik - 15pkt, 8 zbiórek, 5 asyst i dwa przechwyty. Z nim na boisku byliśmy aż +27 i to on uzyskał najwyższy wskaźnik EVAL 26. Był to bardzo dobry mecz także dla Alena Hadžibegovica - 16 pkt, 10 zbiórek (aż połowa z nich w ataku). Przemek Żołnierewicz miał kolejne świetne spotkanie w sezonie - nasz kapitan jest jak zawsze widoczny we wszystkich statystykach (14 pkt, 6 asyst, 4 zbiórki i aż 3 przechwyty). Dobry mecz zaliczyli Bryce Alford (15 pkt.) , Dusan Kutlesić (12 pkt.) i Sebastian Kowalczyk (8 pkt, 4 zbiórki). Zawodnicy otrzymali od trenera jeden dzień wolny, a od soboty zaczynają przygotowania do następnego meczu na wyjeździe. Nasza drużyna już 9 grudnia wybierze się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie czeka ich mecz z miejscową drużyną Arged Slam Stal.

Enea Zastal BC Zielona Góra: Hadzibegovic 16, Alford 15, Wójcik 15, Żołnierewicz 14, Kutlesic 12, Kowalczyk 8, Brewton 4, Zecevic 4, Wójcik 2, Jagiełowicz 0, Kunc 0, Trubacz 0

Suzuki Arka Gdynia: Wołoszyn 16, Garrett 12, Wilczek 12, Harris 11, Musić 11, Bogucki 6, Wade 6, Hrycaniuk 4, Florence 0, Janiec 0, Pajkert 0, Sewioł 0

 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt