Po piąte zwycięstwo do Gliwic.

Po piąte zwycięstwo do Gliwic.

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Już 18 listopada wracamy do zmagań ligowych. Nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Tauron GTK Gliwice.
 
PRZECIWNIK:
Gliwiczanie legitymują się bilansem 3:4 w Energa Basket Lidze. W ostatniej kolejce zwyciężyli na wyjeździe z beniaminkiem Sokołem Łańcut. 
Drużyna GTK opiera się przede wszystkim na dobrej grze swoich stranieri. Punktowo przewodzą dwaj Amerykanie Terrance Ferguson i Kamari Murphy. Ferguson ma za sobą ponad 200 rozegranych spotkań i blisko 1000 zdobytych punktów w lidze NBA. 28-letni Kamari Murphy w przeszłości grał m.in. w niemieckiej Bundeslidze w Raście Vechta i Fraporcie Skyliners oraz ostatnio w estońskim BC Kalev/Cramo. W ostatnim spotkaniu w Łańcucie zdobył najwięcej punktów dla swojej drużyny (23 pkt, 9 zbiórek). Do drużyny dołączył w ostatnim czasie 39-letni doświadczony rozgrywający Earl Rowland. 
Wśród graczy zagranicznych w zespole jest również Jure Skifić, który ostatni sezon rozegrał w Legii Warszawa (kilka sezonów wcześniej grał też w Ostrowie i Toruniu). W składzie jest również Troy Franklin, który nie rozegrał z zespołem dwóch ostatnich spotkań. 
 
Wśród Polaków liderami są znany nam z meczów dla naszej drużyny Filip Put i 23-letni Mateusz Szlachetka. Ponadto w kadrze GTK znajduje się Szymon Ryżek, Aleksander Busz, Tomasz Palmowski , Norbert Maciejak i Igor Krzych, który rozegrali spotkania w tym sezonie. W kadrze jest jeszcze dwóch osiemnastolatków - Michał Domżoł i Kamil Skrzypczyk. 
 
HISTORYCZNIE:
Od ostatniego awansu mierzyliśmy się z drużyną z Gliwic dziewięć razy, za każdym razem wychodząc zwycięsko z potyczki. Nasze ostatnie spotkanie w Gliwicach w marcu tego roku zakończyło się zwycięstwem 89:82, a najlepiej punktującym graczem w naszej drużynie był podkoszowy Dragan Apić. 
 
03.03.2022 GTK Gliwice - Enea Zastal BC Zielona Góra 82 : 89
28.10.2021 Enea Zastal BC Zielona Góra - GTK Gliwice 102 : 82
03.01.2021 GTK Gliwice - Enea Zastal BC Zielona Góra 86 : 92
11.09.2020 Enea Zastal BC Zielona Góra - GTK Gliwice 92 : 73
30.12.2019 GTK Gliwice - Stelmet Enea BC Zielona Góra 74 : 83
23.01.2019 GTK Gliwice - Stelmet Enea BC Zielona Góra 74 : 79
16.10.2018 Stelmet Enea BC Zielona Góra - GTK Gliwice 104 : 76
18.03.2018 GTK Gliwice - Stelmet Enea BC Zielona Góra 65 : 88
29.12.2017 Stelmet Enea BC Zielona Góra - GTK Gliwice 91 : 90
 
 
SYTUACJA W NASZYM ZESPOLE:
Wracamy po długiej przerwie spowodowanej okienkiem reprezentacyjnym. W spotkaniu Polski ze Szwajcarią w kadrze zadebiutował Szymon Wójcik zdobywając swoje pierwsze punkty. Ponadto w ten ostatni weekend rozgrywany był pierwszy turniej ligi LOTTO 3x3. Nasz zespół reprezentowali Radosław Trubacz, Jakub Der, Nikodem Kowalski i Jakub Czyż. Nasz skład 3x3 przegrał dwa pierwsze spotkania i wygrał ostatnie z Suzuki Arką Gdynia. W międzyczasie reszta naszego zespołu rozegrała sparing z Kingiem Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 91:82 dla naszej drużyny. W meczu z GTK mamy szansę na przedłużenie naszej serii wygranych do 5, a już 23 listopada wracamy do Zielonej Góry na mecz z Treflem, który przybędzie z byłym trenerem Zanem Tabakiem i sporą ekipą naszych byłych graczy.

Mecz z GTK Gliwice - 18.11.2022, godzina 18:00.
Transmisja w rzg.pl oraz na emocje.tv. 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt