Nemanja Nenadić zawodnikiem Enei Zastalu BC

Nemanja Nenadić zawodnikiem Enei Zastalu BC

Redakcja, fot. basketzg.pl

Nemanja Nenadić nowym zawodnikiem Enei Zastalu BC Zielona Góra. Serb podpisał z naszym klubem jednoroczny kontrakt.

- Dziękuję za możliwość dołączenia do waszej drużyny. Słyszałem wiele dobrych rzeczy o klubie i cieszę się, że właśnie tu będę miał okazję pokazać swoje umiejętności. Wasze dobre wyniki z zeszłego sezonu dają mi dużo motywacji do tego, żeby przyjechać do Zielonej Góry, dać z siebie wszystko i odnieść jeszcze większe sukcesy - mówi Nemanja Nenadić.

Rzucający przychodzi do Zielonej Góry prosto z FMP Belgrad, w barwach którego w sezonie 2020/2021 zdobywał średnio 17 punktów, 5 zbiórek i 2,5 asysty w każdym spotkaniu Ligi Adriatyckiej. Nenadić potrafił zdobywać duże ilości punktów przeciwko naprawdę znanym zespołom - przeciwko Partizanowi Belgrad do dorobku zespołu dorzucił 26 oczek, a przeciwko Crvenej Zveździe aż 20.

- Nemanja to wszechstronny zawodnik, który może grać na różnych pozycjach, przede wszystkim jako rzucający, ale też jako rozgrywający czy niski skrzydłowy. To przede wszystkim „scorer”, ale w młodzieżowych zespołach występował też na pozycji rozgrywającego. Przeszedł wszystkie szczeble szkolenia w Serbii, od niższych lig aż do występowania w Crvenej Zveździe w rozgrywkach Eurocupu i Euroligi, wygrał również Superpuchar i mistrzostwo Ligi Adriatyckiej. Występował w wielu kategoriach wiekowych młodzieżowych reprezentacji Serbii, jest znakomicie „wyedukowany” koszykarsko. W zeszłym sezonie był trzecim najlepszym strzelcem Ligi Adriatyckiej, zasłużył na szansę pokazania się w Energa Basket Lidze i lidze VTB - tak opisuje swojego nowego zawodnika trener Oliver Vidin.

Serb urodził się 2 stycznia 1994 roku, a od początku swojej kariery występował m.in w takich klubach jak Vojvodina Srbijagas, Crvena Zvezda i Mega Bemax.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt