Mistrz Polski przyjeżdża do hali CRS. Gramy z Kingiem Szczecin [zapowiedź]

Mistrz Polski przyjeżdża do hali CRS. Gramy z Kingiem Szczecin [zapowiedź]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Już dziś w hali CRS zagramy z obecnym mistrzem Polski. Do Zielonej Góry przyjeżdżają starzy znajomi z trenerem Miłoszewskim i kapitanem Kinga Szczecin ,naszym wychowankiem Filipem Matczakiem.

Drużyna ze Szczecina w chwili obecnej ma bilans 4-3 i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dwa ostatnie mecze Wilków Morskich to przegrane we własnej hali (po dogrywce jednym punktem z Anwilem i po zaciętym spotkaniu ze Startem Lublin)

Z poprzedniego sezonu w drużynie pozostał kapitan Filip Matczak (w tym tygodniu wrócił do gry po pięciu miesiącach przerwy spowodowanych kontuzją). Ponadto w drużynie jest wciąż jeszcze dwóch naszych byłych zawodników - MVP poprzedniego sezonu Andy Mazurczak, który jest mózgiem tej drużyny na parkiecie i Tony Meier, który spędził w naszej drużynie dwa sezony (z czego pierwszy z nich to był nasz ostatni sezon mistrzowski). Andy średnio zdobywa ponad 12 punktów i rozdaje prawie 8 asyst w meczu. Tony Meier zdobywa średnio powyżej 10 punktów w meczu, ale wiemy, że jak i ostatnio przybędzie zmotywowany by wygrać w naszej hali (w tamtym sezonie zdobył 25 punktów i po szalonym rzucie 3+1 wyrwał zwycięstwo dla Szczecinian).

Z poprzedniego mistrzowskiego sezonu pozostał w drużynie bardzo ważny Zac Cuthbertson. Obecnie to najlepszy strzelec Kinga ze średnią 16 punktów w meczu. Drugim strzelcem jest przybyły w tym sezonie obwodowy Avery Woodson. To doświadczony w Europie gracz, któy ma już za sobą sezony w Grecji, Finlandii, Szwecji i Ukrainie. Sezon 2022/2023 kończył w barwach Nelson Giants (Nowa Zelandia). Zagrał tam 15 meczów i notował średnio 22 punkty (rzucał za trzy punkty ze skutecznością 45%), 4 zbiórki, 4 asysty i przechwyt na mecz. Pod kosz do drużyny sprowadzono Morrisa Udeze. To młody gracz dla, którego jest to pierwszy zawodowy klub w karierze. Udeze ma za sobą występy w uczelni Wichita State Shockers (2018-2022), a ostatni sezon spędził w zespole News Mexico Lobos (34 mecze – średnio 16 punktów i 10 zbiórek). To trzeci strzelec w drużynie ze średnią prawie 15 pkt/mecz, a do tego najlepszy zbierający Kinga. Kolejnym graczem z USA w drużynie jest skrzydłowy Jhonathan Dunn. 25latek mierzy 193 centymetry wzrostu. Miniony sezon spędził w barwach MHP Riesen Ludwigsburg grając również w rozgrywkach Basketball Champions League.

Po pięciu sezonach do Kinga Szczecin powrócił Michał Nowakowski. To doświadczony gracz, który jest zawsze bardzo przydatny w drużynie. Ponadto w drużynie z poprzedniego sezonu pozostali podkoszowi Polacy - Kacper Borowski i Maciej Żmudzki. Do drużyny dołączył również skrzydłowy Artur Łabinowicz i utalentowany 18letni Mateusz Samiec.

Mecz z Kingiem to pierwsze z trzech kolejnych spotkań w hali CRS. 15 listopada gramy tu również w ramach ENBL z czeską drużyną Basket Brno, a 18 listopada gramy z obecnym liderem rozgrywek Orlen Basket Ligi Anwilem Włocławek.

Bardzo liczymy na państwa wsparcie w tych spotkaniach. Zaczynamy od meczu z mistrzem Poslki w sobotę o godzinie 15:30 w hali CRS. Wspierajcie naszą drużynę na trybunach!

Mecz będzie również można wysłuchać w Rasdio Zielona Góra i obejrzeć na stronie emocje.tv.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt