Król jest tylko jeden? Gramy z Kingiem Szczecin

Król jest tylko jeden? Gramy z Kingiem Szczecin

Kosma Zatorski
O godz. 19:00 podejmujemy zespół Kinga Szczecin. Goście zajmują obecnie 11. pozycję w tabeli Energa Basket Ligi. 

Po wycofaniu się z rozgrywek drużyny ze Zgorzelca, spotkania z Kingiem Szczecin można nazywać meczami o prymat na zachodzie Polski. Do tej dwójki może dołączyć wkrótce jeszcze Spójnia Stargard, z którą zagramy na wyjeździe już w najbliższą niedzielę (16.12).

Podczas ostatniej wizyty King Szczecin był bliski sprawienia niespodzianki w hali CRS. Szalał Paweł Kikowski, który rzucił 27 punktów (6 trójek, 9/13 z gry). Stelmet Enea BC wygrał nieznacznie 103:100 w jednym z najbardziej ofensywnych meczów ubiegłego sezonu. 

Mówiło się przed sezonem sporo o tym, że King będzie aspirował do miana drużyny z czubu tabeli, ale na razie gra poniżej oczekiwań. Jeszcze przed sezonem dotarły do nas fatalne wieści o problemach onkologicznych trenera Mindaguasa Budzinskasa, który poddał się leczeniu na Litwie. Drużynę w czasie jego nieobecności prowadził asystent Łukasz Biela. Podczas ostatniego spotkania z Polpharmą "Metaxa" znowu zasiadł na ławce swojej drużyny. Goście sprawili jednak sporą niespodziankę. Przegrywali do przerwy, ale w drugiej połowie przejęli spotkanie. Wygrali łatwo 101:91. King po ośmiu meczach zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Na wyjazdach ma bilans 2-3. 

W Pokoju Trenerskim przyglądamy się sposobom gry obronnej naszych rywali, którzy chętnie podwajają podkoszowych próbujących gry tyłem do kosza. Mamy także nagranie niespodziankę! O sile zespołu decydują w tym sezonie Paweł Kikowski (15.3 punktów) oraz Tauras Jogela (14.8 punktów, 4.8 zbiórek). W zespole pozostał także najlepszy obrońca w lidze Martynas Paliukenas. W dzisiejszym spotkaniu może zabraknąć Jakuba Schenka, który ma najwyższy współczynnik +/- w całym zespole (+6.9). - Cieszę się, że szybko po spotkaniu z Polpharmą mamy okazję do rehabilitacji. Jesteśmy w trudnej sytuacji i musimy być razem. Jeśli to zrobimy, to będą lepsze wyniki - mówi trener Budzinauskas. 

Graczy Stelmetu Enei BC po dwóch porażkach (Twarde Pierniki i Khimki) nie trzeba specjalnie motywować. Z bilansem 7-2 zajmują oni drugą pozycję w tabeli ekstraklasy. Po Kingu naszą drużynę czekają trzy ciężkie ligowe wyjazdy - do Stargardu, Dąbrowy Górniczej i Włocławka. Wczoraj swoje 26. urodziny świętował Michał Sokołowski, który szczególny dla siebie dzień spędził m.in. biorąc udział w nagraniu zapowiedzi konkursu, jakiego u nas jeszcze nie było. Wkrótce zdradzimy więcej szczegółow. 

Kup bilety na dzisiejsze spotkanie. 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt