Już w piątek gramy z PGE Spójnia w naszej hali. Bądź z nami![ZAPOWIEDŹ]

Już w piątek gramy z PGE Spójnia w naszej hali. Bądź z nami![ZAPOWIEDŹ]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Już jutro w piątek o godzinie 17:30 czeka nas bardzo ważne spotkanie w naszej hali z PGE Spójnia Stargard.

To bardzo ważny mecz dla naszej drużyny wciąż jesteśmy w pierwszej ósemce i awans do play off jest możliwy, ale nasze szanse wiszą na włosku po ostatnim przegranym meczu ze Stalą Ostrów. Mamy tylko jedno zwycięstwo nad Czarnymi Słupsk i Anwilem Włocławek, którzy okupują 8 i 9 miejsce. Ten mecz przewagi jest dla nas bardzo ważny, jako, że z obiema drużynami mamy niekorzystny bilans meczowy.

Spójnia Stargard zajmuje w tym momencie szóstą pozycję w tabeli z jednym zwycięstwem więcej niż nasza drużyna. W tym sezonie graliśmy już w Stargardzie gdzie po zaciętym meczu przegraliśmy 77:82. Najwięcej punktów dla Spójni rzucili wtedy Brody Clarke (23 pkt i Courtney Fortson (18pkt i 11 asyst).

Fortson to z pewnością generał naszego rywala. Jest najlepszym strzelcem drużyny zdobywa prawie 17 punktów na mecz i ponad 8 asyst w każdym spotkaniu. Tuż za nim Barret Benson ze średnią prawie 15 pkt na mecz. Ważnym zawodnikiem jest też z pewnością Jordan Mathews, który już trzy razy w tym sezonie popisał się zimna krwią rzucając dla Spójni gamewinnery. Dobry sezon rozgrywa Karol Gruszecki, który zdobywa ponad 10 punktów i ma dobry procent rzutów za 3 w tym sezonie.

W zeszłym sezonie graliśmy w naszej hali ze Spójnia w lutym gdy wygraliśmy 106:64. W tym sezonie z pewnością nie będzie tak łatwo. Spójnia rozgrywa świetny sezon. Są przecież mistrzami stycznia Energa Basket Ligi i to na ich koncie jest obecnie nieoficjalny #PasMistrzowskiPLK. Możemy więc liczyć na bardzo zacięte spotkanie. W tej samej kolejce nasi rywale o miejsce w play-off rozgrywają mecze z drużynami z dolnej części tabeli (Anwil gra u siebie z GTK Gliwice, a Czarni na wyjeździe ze Startem Lublin). Zwycięstwo ze Spójnią byłoby z pewnością bardzo wskazane i dałoby nam chwilę oddechu na trzy ostatnie kolejki Energa Basket Ligi.

Zapraszamy w ten piątek na godzinę 17:30 do hali CRS. Kto nie miał okazji będzie mógł też zobaczyć nowy wystrój naszej hali. Dzięki Stowarzyszeniu kibiców Socios nad boiskiem zawisło 14 banerów z największymi sukcesami naszego klubu w PLK.
Bądźmy razem i wspierajmy nasz zespół w walce o kolejne rozgrywki playoff!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt