Zaczynamy sezon! Jedziemy do stolicy

Zaczynamy sezon! Jedziemy do stolicy

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Nareszcie! Sezon 2023/2024 Orlen Basket Ligi dla naszej drużyny zaczyna się już w ten piątek. Na start czeka nas wyjazd do stolicy by zmierzyć się z Legią Warszawa. Tam w składzie czeka kilka nowych twarzy, ale są też i starzy znajomi.

Zacznijmy od ostatniego transferu Legii. Do Warszawiaków dołączył dobrze nam znany Marcel Ponitka. Od razu zmienia pierwszą piątkę Legionistów. To świetny obrońca, który ma już za sobą kilka sezonów za granicą. Ostatni spędził w Hiszpanii w drużynie Casademont Saragossa.

Drugim obrońcą w pierwszym składzie zapowiada się być Amerykanin Christian Vital. Ostatni rok grał w lidze kanadyjskiej dla Brampton Honey Badgers. W meczach przedsezonowych Christian był kilkukrotnie liderem punktowym Legii i to on zapowiada się poważnym ofensywnym zagrożeniem.

Do Legii powrócił Raymond Cowels III, który ostatni sezon spędził na Węgrzech w zespole Szombathely grając z tym zespołem również w koszykarskiej Lidze Mistrzów.

Z poprzedniego sezonu pozostali w zespole obydwaj podkoszowi - Dariusz Wyka i Amerykanin Aric Holman ( w zeszłym sezonie drugi najczęściej blokujący w lidze). Pod koszem zobaczymy też świetnie nam znanego z PLK Josipa Sobina.

W składzie pozostał silny skrzydłowy Grzegorz Kulka, a polską rotację znacznie wzmocni przychodzący z Trefla Sopot Michał Kolenda.

Kolejnym Amerykaninem w składzie jest najlepszy strzelec ligi czeskiej w poprzednim sezonie - Shawn Pipes JR. Rozgrywający poprzedni sezon spędził w USK Praga świetnie rzucając zza łuku (na prawie 40% skuteczności).

Skład uzupełnia doświadczony podkoszowy Adam Linowski, oraz obrońcy Marcin Wieluński i Filip Maciejewski.

Trener Wojciech Kamiński po raz kolejny stworzył ciekawy zespół ze świetną polską rotacją i ciekawymi zagranicznymi transferami. Tak mocni zawodnicy jak Ponitka, Cowels zwiastują mocny sezon Legionistów i z pewnością będą się oni liczyć w walce o najwyższe cele w OBL.

Dla nas pierwszy mecz sezonu to szansa na odegranie się za ostatnie spotkanie z poprzedniego sezonu. Wtedy w ostatniej kolejce przegraliśmy z Legią w Warszawie i ta przegrana kosztowała nas miejsce w playoffs. Ten mecz z pewnością pamiętają jedyni w naszym składzie Jan Wójcik i Michał Pluta.

Ponadto dla naszego nowego kapitana Geoffrey Grosella będzie to powrót do Warszawy gdzie spędził ostatni sezon. Z pewnością będzie się chciał pokazać z dobrej strony przed swoimi byłymi kolegami z drużyny.

Mecz z Legią Warszawa odbędzie się w piątek 22 września i będzie można go obejrzeć o godzinie 20:30 na stronie emocje.tv.

Zaczynamy!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt