Wracamy do Hali CRS. Przed nami kolejne derby ENEI! [ZAPOWIEDŹ]

Wracamy do Hali CRS. Przed nami kolejne derby ENEI! [ZAPOWIEDŹ]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Wreszcie wracamy do hali CRS. Po ponad miesięcznej przerwie zagramy u siebie w derbach Enei z drużyną z Bydgoszczy.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz zajmuje obecnie czternastą pozycję w tabeli Energa Basket Ligi z sześcioma zwycięstwami i piętnastoma porażkami. Od zmiany trenera Bydgoszczanie rozegrali dwa dobre spotkania zwyciężając w Gdyni i przegrywając po dogrywce po dobrym spotkaniu ze Stalą Ostrów, która jest w czubie tabeli ligi. Bydgoszczanie prowadzili w tym ostatnim spotkaniu przez ponad 38 minut, ale to Stal wyjeżdżała zwycięska z hali Łuczniczki w Bydgoszczy.

Trener Athanasios Skourtopoulos dokonał pewnych zmian w taktyce i składzie co szczególnie można zauważyć po grze naszego byłego gracza Daniela Szymkiewicza. Daniel (rozegrał dla Zastalu tylko cztery spotkania - spowodowany kontuzją więzadła krzyżowego) odżył w ostatnich dwóch meczach Astorii zdobywając w nich łącznie 45 punktów i grając średnio ponad 37 minut. To z pewnością as w rękawie greckiego szkoleniowca. Oprócz walecznego wychowanka Bryzy Kolbudy, Astoria opiera swą grę na graczach z USA. To rozgrywający Mike Smith, świetnie rzucający za trzy Benjamin Simons (nie mylić z Benem Simmonsem) i środkowy Nathan Cayo - od nich zaczyna się taktyka Bydgoszczan. Na początku grudnia do składu dołączył jeszcze amerykański rzucający Myke Henry (zastępując Eddiego Polanco). To, że jest to typowy zdobywca punktów można było zaobserwować już w styczniu gdy w dwóch kolejnych meczach potrafił zdobyć 30 i 33 punkty. Z innych zmian w składzie - do zespołu dołączył drugi środkowy - Litwin Paulius Petrilevicius.

W naszym ostatnim meczu z Astorią wygraliśmy na wyjeździe 91:73, a najlepiej w naszym zespole zagrali wtedy Alen Hadzibegović i Przemysław Żołnierewicz. Dla bydgoszczan najwięcej punktów (15) zdobył Mike Smith. Spotkanie obu drużyn w hali CRS ostatni raz miało miejsce w rundzie zasadniczej sezonu 2021/2022 i wtedy nasza drużyna zwyciężyła 97:82.

Cieszymy się, że wracamy do siebie na kilka najbliższych spotkań. Nasi zawodnicy mieli ostatnio dużo wolnego, ale udało się podtrzymać zwycięską passę i wygraliśmy na wyjeździe z Polskim Cukrem Start Lublin. Jeśli ciekawi Was, jak nasi zawodnicy spędzili przerwę oraz co u nich słychać, zajrzyjcie do najnowszych Wieści z Zastalu 9.

Bardzo liczymy na pomoc naszych kibiców na najbliższym meczu by powiększyć passę do pięciu. Zapraszamy serdecznie - Derby Enei już w ten czwartek, 9 marca o godzinie 19:00. Mecz będzie również transmitowany na stronie emocje.tv i w Radio Zielona Góra.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt