W sobotę hit! Przed nim trudny mecz w Dąbrowie!

W sobotę hit! Przed nim trudny mecz w Dąbrowie!

Kosma Zatorski

Osłabiony brakiem Markela Starksa, z niepewnym występem Darko Planinica, Stelmet Enea BC zagra dziś w Dąbrowie Górniczej. Zapowiadamy też świąteczny hit w hali CRS. W sobotę zagramy z Lokomotivem Kubań o godz. 18! 

To drugie starcie z drużyną MKS-u Dąbrowa w tym sezonie. W hali CRS pokonaliśmy zespół Jacka Winnickiego 87:81. Nie było łatwo. Goście prowadzili już 32:19 po pierwszej kwarcie. Później przegrali kolejne dwa mecze ligowe po dramatycznych końcowkach, ale z tygodnia na tydzień grają coraz lepiej. Pokonali u siebie m.in. Twarde Pierniki Toruń i BM SLAM Stal Ostrów. W ostatniej kolejce ulegli Anwilowi Włocławek, który postawił strefę 1-3-1. Słynna obrona, którą uwielbia trener Igor Milicic dała zryw 14:0. Po niej MKS nie potrafił wrócić do meczu. Warto zaznaczyć, że nasz zespół nie wygrał ligowego starcia w Dąbrowie od dwóch sezonów. 

Dziś trudno będzię przełamać tę passę. Pod znakiem zapytania stoi występ Darko Planinica. Środkowy nadal odczuwa silny ból po zderzeniu z Anthonym Hickeyem w meczu ze Spójnią. Pojechał z drużyną, jednak jeśli nadal będzie się źle czuł, nikt nie będzie go naciskał aby wybiegł na parkiet. Przed nami starcia z Lokomotivem (sobota) i Anwilem (świąteczna środa). We Włocławku powinien wrócić na parkiet Markel Starks. We wtorek Amerykanin odwiedził redaktora Andrzeja Flugela z Gazety Lubuskiej. Ich rozmowę przeczytacie w świątecznym wydaniu największego dziennika w naszym województwie. O sile zespołu z Dąbrowy stanowi duet Amerykanów wspomagany grającym z tygodnia na tydzień coraz lepiej Mathieu Wojciechowskim. Dodajmy do tego Bartłomieja Wołoszyna, grającego dobry sezon Szymona Łukasiaka oraz coraz pewniej czującego się w ekstraklasie Jakuba Kobla. W spotkaniu z zielonogórzanami MKS nie stoi na straconej pozycji. Początek transmisji w Emocje.tv. o godz. 18:50. Komentuje Adam Romański. 

Gwiazdka przyjdzie wcześniej: Mateusz Ponitka w sobotę zagra w Zielonej Górze!

Już 22 grudnia podejmujemy Lokomotiv Kubań w hali CRS. Będzie to powrót Mateusza Ponitki do hali CRS.  W sezonie 2015/2016 gwiazdor reprezentacji Polski występował w złotej drużynie Saso Filipovskiego. Nasz skrzydłowy dostał wtedy nagrodę Eurocup Rising Star a po świetnym sezonie w Zielonej Górze przeniósł się do Turcji, następnie grał na Herbalife Gran Canaria,  przed sezonem podpisał lukratywny kontrakt z rosyjskim potentatem. Ponitka trafia w nowej drużynie średnio aż 64.6% swoich rzutów z gry (53/82). Przebywa na parkiecie około 20 minut i zdobywa średnio 8 punktów. Trafia do tej pory 35% rzutów za trzy (6/17). 

W drużynie Lokomotivu występują także dwaj gracze z przeszłością NBA. To wybrany z numerem 42. draftu 2016 Isaiah Whitehead (89 meczów dla Broklyn Nets) oraz Dorell Wright, który rozegral 10 pełnych sezonów w najlepszej lidze świata, zagrał w 547 meczach i rzucił 4574 punktów. Skrzydłowy dysponujący zabójczem rzutem za trzy ostatnio niemal w pojedynkę pokonał zespół Arki Gdynia.Klub z okazji meczu przygotował dla kibiców niespodziankę. Posiadacze sezonowych karnetów OPEN otrzymają specjalne kody rabatowe, które będą mogli rozdać wśród swoich znajomych, aby większą grupą wybrać się na mecz. Dzięki kodom będą mogli nabyć bilety w cenie niższej o 50%. Warto zaglądać także na naszego Faceboka, gdzie przed hitowym starciem przebieramy się w strój Świętego Mikołaja i rozdajemy bilety na mecze. 

Sobotni mecz w hali CRS rozpocznie się o godz. 18. Kup bilety już dziś i uniknij stania w długiej kolejce! 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt