Trzy transfery Enea Zastalu BC: Cosey, Wójcik i Kowalczyk!

Trzy transfery Enea Zastalu BC: Cosey, Wójcik i Kowalczyk!

Kosma Zatorski, fot. Andrzej Romański / PLK.PL
Enea Zastal BC zakontraktował trzech nowych graczy na sezon 2022/2023. To rozgrywający Glenn Cosey i Sebastian Kowalczyk oraz silny skrzydłowy Jan Wójcik. 

Amerykanin Glenn Cosey to rozgrywający, którego powinni dobrze kojarzyć kibice Enea Zastalu. W sezonie 2017/2018 występował w barwach Twardych Pierników Toruń, gdzie notował średnie 16.5 punktów oraz 4.9 asyst..

W ćwierćfinale Pucharu Polski rzucił zielonogórzanom 36 punktów i trafił aż sześć trójek. Pamiętacie?Po występach w Toruniu, Cosey grał kolejno w zespołach Cez Nymburk (Czechy), VEF Ryga (Łotwa), Krka Nove Mesto (Słowenia), Bakken Bears (Dania), Lavrio (Grecja). Ostatni sezon spędził w tureckiej drużynie Yalova, a następnie przenióśł się do greckiego Peristeri. Wchodził na boisko z ławki i notował średnie 8.5 punktów oraz 2.7 asysty.

- Wracam do Polski by założyć zielono - białą koszulkę. Mam nadzieję, że będziecie z nami w trudnych i pięknych chwilach. Nie mogę się doczekać na spotkanie z wami! - mówi 30-letni zawodnik. 

- To bardzo doświadczony zawodnik, który już się pokazał z dobrej strony na parkietach PLK. To boiskowy lider, który może prowadzić drużynę, czego nam brakowało w ostatnim sezonie -  mówi Oliver Vidin, trener zespołu. 

Kowalczyk i Wójcik na pokładzie! 

Z Włocławka do Zielonej Góry przenosi się Sebastian Kowalczyk, brązowy medalista z ostatniego sezonu. Kowalczyk w brawach Anwilu zagrał w 22 meczach ekstraklasy. Spędzał średnio na boisku 11 minut, notował 2.0 punktów oraz 1.3 asysty. Dla 29-letniego zawodnika będzie to już trzynasty sezon na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Najbardziej udany był dla niego sezon 2018/2019 w barwach Legii Warszawa, gdzie rzucał śrendio 11.1 punktów na mecz i miał 4.1 asyst. Z Wrocławia przenosi się z kolei Jan Wójcik. Silny skrzydłowy w ostatnich rozgrywkach wystepował na parkietach Energa Basket Ligi i Suzuki 1. Ligi. W piętnastu meczach na zapleczu ekstraklasy Wójcik rzucał średnio 10.6 punktów i miał 9.4 zbiórek. W ekstraklasowym zespole Mistrza Polski jego rola była o wiele mniejsza. Zagrał w trzynastu spotkaniach, spędzał średnio na parkiecie niecałe 10 minut, rzucał 3.4 punktów i mial 2.0 zbiórek na mecz. 

- Sebastian Kowalczyk to również doświadczony gracz, który w ostatnim sezonie zdobył z Anwilem brązowy medal. Jan Wójcik to przyszłość polskiej koszykówki. Dużo od niego oczekuję, będzie występował głównie na pozycji numer cztery razem z Alenem Hadzibegovicem - dodaje trener Vidin

Skład Enea Zastalu BC Zielona Góra na przyszły sezon prezentuje się w tej chwili następująco: Glenn Cosey, Sebastian Kowalczyk, Dusan Kutlesic, Przemysław Żołnierewicz, Radosław Trubacz, Alen Hadzibegovic. 

Wkrótce rozpoczniemy sprzedaż karnetów na sezon 202/2023! 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt