Świąteczny hit! Gramy we Włocławku!

Świąteczny hit! Gramy we Włocławku!

Kosma Zatorski, fot. Andrzej Romański / plk.pl

W świątecznym hicie zagramy na wyjeździe z Anwilem Włocławek. Transmisja w Polsacie Sport 15:50! 

We wtorek o godz. 10:00 wyruszyliśmy do Włocławka. Po południu koszykarze trenowali w Hali Mistrzów, wieczorem część z nich oglądała świąteczne mecze NBA. 

- Wolałbym siedzieć w domu z rodziną, ale lubię atmosferę tych meczów - mówi Michał Sokołowski o świątecznym zwyczaju grania, który przywędrował również do Polski. Energa Basket Liga to jedyne oprócz NBA i Premier League, które grają w czasie Bożego Narodzenia. 

Kto jest w gazie?

Michała pytamy, czy wobec dobrej formy Szymona Szewczyka (21 punktów przeciwko Legii Warszawa, 11 w zwycięstwie nad Ventspilsem) będzie on szczególną opieką?

- Każdego trzeba wyłączyć. Szymon jest na pewno w gazie, podobnie jak Jarek Zyskowski. Ale musimy wyłączyć każdego gracza i skupić się na całej drużynie. Kluczem będzie dobra obrona drużynowa - mówi skrzydłowy Stelmetu Enei BC. 

Łukasza Koszarka pytamy, czy ten mecz będzie próbą rewanżu za ostatnie półfinały. - Nie. Tutaj potrzeba czegoś bardziej spektakularnego - mówi kapitan, co w domyśle czytamy,  jako rywalizację w późniejszym okresie rozgrywek. Cytat ten wykorzystaliśmy w krótkim filmie z podróży. W rolę lektora wcielił się Michał Sokołowski. 
Do Włocławka pojechał Darko Planinic, który w wigilię Bożego Narodzenia po raz pierwszy został ojcem. W zielonogórskim szpitalu na świat przyszła mała Sofia. Jej mama przygotowała dla zawodników mały upominek. Darko częstował załogę klubowego autokaru pysznym ciastem, które upiekła. Z zespołem trenował także Markel Starks, który pauzował od czasu przegranego meczu w Toruniu.
 
Nowy Anwil

Anwil mocno wymienił skład od czasu zdobycia Mistrza Polski. Nowa ekipa jest jednak tak samo mocna, jak poprzedni zespół. Aż pięciu zawodników zdobywa w tym sezonie średnio ponad 10 punktów na mecz. Liderem ze średnią 15.3 jest Chase Simon, 12.7 punktów rzuca Michał Michalak (tylko 23.3% za trzy) a 12.3 Walerij Lichodej, który trafia trójki na skuteczności 40.3%. Ciekawostka: trzecim najlepiej podającym jest Nikola Marković, który rozdaje średnio 3.4 asysty. Przed nim są tylko kontuzjowany Kamil Łączyński (7.6 asyst) oraz Aaron Broussard (3.8 asyst). 

Zobaczmy statystyczną ściągę obu drużyn: - Anwil to drużyna, która w naszej lidze ma najbardziej zróżnicowany playbook w ataku i w obronie - mówi asystent trenera Jakub Lewandowski. 

W Pokoju Trenereskim bierzemy pod lupę system obrony "33". Zobaczcie, co dzieje się, gdy Igor Milicic unosi sześć palców w górę. Świąteczny mecz pokaże stacja Polsat Sport. Transmisja od godz. 15:50. Serdecznie zapraszamy. 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt