Ruszamy do stolicy. Walczymy o playoffy [ZAPOWIEDŹ]

Ruszamy do stolicy. Walczymy o playoffy [ZAPOWIEDŹ]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, ale czy to ostatni mecz sezonu dla naszej drużyny? Wszystkiego dowiemy się po środowym meczu wyjazdowym z Legią Warszawa.
 
Walczymy o awans do fazy play-off i zwycięstwo w stolicy powinno wydłużyć nam sezon. Cała ostatnia kolejka rozgrywana jest w środę 3 maja od godziny 17:30 i prawie każdy mecz ma znaczenie dla tych walczących o playoffy, rozstawienie w nich lub o utrzymanie w Energa Basket Lidze.
 
Wicemistrz z ostatniego sezonu Legia Warszawa również walczy o to by do fazy po sezonie zasadniczym przystąpić z 3,4 lub 5 miejsca. My, by się zjawić w ósemce musimy zwyciężyć. Przegrana kończy nasz sezon po tym właśnie meczu. 
 
W meczu 29 kolejki Legia przegrała na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski 87:90.
Najwięcej punktów dla Legionistów rzucili Kyle Vinales i Travis Leslie po 20. Oczko mniej zdobył amerykański silny skrzydłowy/środkowy Aric Holman. Warszawianie są bardzo mocni pod koszem - gra tam przecież również nasz były zawodnik Geoffrey Groselle. Ponadto z naszych byłych zawodników na parkiecie można będzie zobaczyć Janisa Berzinsa i oczywiście naszego byłego kapitana Łukasza Koszarka. Dla Łukasza to ostatni mecz rundy zasadniczej PLK. Po fazie play-off popularny Koszi zamierza zawiesić buty i zakończyć bogatą karierę zawodnika. 
 
Oprócz Łukasza ważne minuty wśród Polaków otrzymują również Dariusz Wyka, Grzegorz Kulka i Grzegorz Kamiński. 
 
Najlepszymi strzelcami Legii są Kyle Vinales (prawie 21 na mecz), Billy Garrett (ponad 17, ostatnio nieobecny w składzie Legii, ostatnie spotkanie rozegrał 8 kwietnia). Najlepsi strzelcy to Travis Leslie (15pkt) i Aric Holman (14pkt na mecz). 
 
W styczniu rozegraliśmy mecz z Warszawą w naszej hali przegrywając 90:106. Wtedy to jednak była inna Legia. W zespole rządził Ray McCalum (zdobył wtedy 31pkt, pożegnał się z drużyną z końcem stycznia). W składzie nie było jeszcze Kyle Vinalesa i Aric Holmana. Dla naszej drużyny najwięcej punktów zdobył nasz kapitan Przemysław Żołnierewicz (24punkty). Przemek niestety nie grał w naszych ostatnich dwóch meczach i wciąż nie wiadomo czy będzie gotowy do gry z Legią w środę. Również występ Sebastiana Kowalczyka stoi przed znakiem zapytania. Nie poddajemybsie jednak i walczymy. Wszystko w naszych rękach i wierzymy, że nasza drużyna jest w stanie mimo braku pełnego składu zwyciężyć w stolicy. 
 
Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie. Mecz w środę 3 maja od godziny 17:30 transmitowany będzie w Radio Zielona Góra i na stronie emocje.tv. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę by wydłużyć ten świetny sezon i zagrać w fazie play-off Energa Basket Ligi. 
 

 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt