Raport przedmeczowy: Polski Cukier

Raport przedmeczowy: Polski Cukier

Redakcja, fot. Twarde Pierniki
Po dłuższej przerwie wracamy do rozgrywek Energa Basket Liga. Już jutro o 17:30 zagramy z Polskim Cukrem Toruń. Zapraszamy na przedmeczowy raport.

Enea Zastal BC: Zielonogórska drużyna przystępuje do meczu z torunianami jako lider tabeli Energa Basket Ligi. Nasza drużyna ma bilans 17:2, a w hali Centrum Rekracyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej przegrała w tym sezonie tylko raz. 

Ostatnie lata w rywalizacji zielonogórsko-toruńskiej wypadają niestety na korzyść drużyny Twardych Pierników. Ostatnia wygrana Enei Zastalu BC z drużyną z Torunia przypada na 29 maja 2018 roku, a ostatnie zwycięstwo na własnym parkiecie zostało odniesione... ponad trzy lata temu, 7 stycznia 2018. W naszym składzie znajdowali się wtedy James Florence, Martynas Gecevicius, Thomas Kelati czy Vladimir Dragicević.

Enea Zastal BC przystępuje do spotkania w pełnym składzie - wszyscy są zdrowi i gotowi na rywalizację z Twardymi Piernikami.

Polski Cukier Toruń: Podopieczni Jarosława Zawadki przystępują do wtorkowego meczu z bilansem 9:12. Zajmują ósme miejsce, czyli ostatnie premiowane awansem do fazy play-off. W ostatnim meczu torunianie zostali pokonani w derbach przez Eneę Astorię Bydgoszcz 98:92. 

Liderami zespołu z Torunia są przede wszystkim Damian Kulig (17,1 punktu, 6,9 zbiórki na mecz), Donovan Jackson (17,1 punktu, 4,2 asysty) oraz Aaron Cel (13,5 punktu, 7,7 zbiórki, 3,6 asysty). Co ciekawe, ostatni z wymienionych zawodników obchodził ostatnio niezwykły jubileusz. Były zawodnik Enei Zastalu BC został niedawno najlepiej punktującym zawodnikiem w historii występów toruńskiej drużyny w Energa Basket Lidze wyprzedzając dotychczasowego lidera Krzysztofa Sulimę.

Gdzie oglądać? Mecz będzie transmitowany poprzez stronę internetową www.emocje.tv - start już we wtorek, 11 stycznia o 17:30.

 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt