Raport przedmeczowy: MKS

Raport przedmeczowy: MKS

Redakcja, fot. basketzg.pl
Już w czwartek 14.01 o godzinie 17:30 zawodnicy Enei Zastalu BC Zielona Góra zmierzą się w Dąbrowie Górniczej z miejscowym MKS-em. Przygotowaliśmy dla Was raport przedmeczowy.

Enea Zastal BC: 
Drużyna prowadzona przez Żana Tabaka po zwycięstwie z Polskim Cukrem Toruń w dobrych humorach opuszcza Zieloną Górę. Gracze Enei Zastalu BC wyjechali z parkingu przy hali CRS we wtorek o 14:00 i jeszcze tego samego dnia mają zaplanowany wieczorny trening w hali przy al. Róż 3. 

To będzie dla zielonogórzan drugi mecz w ciągu trzech dni, ale zawodnicy Enei Zastalu BC są niejako przyzwyczajeni do takich obciążeń. Choć kończymy dopiero drugi tydzień 2021 roku, to taka sytuacja zdążyła się już wydarzyć - pierwszego stycznia gracze Żana Tabaka pokonali w Warszawie Legię, by dwa dni później wygrać z GTK w Gliwicach. W tym roku kalendarzowym zespół z Zielonej Góry nie doznał jeszcze porażki na parkietach Energa Basket Ligi - oby seria zwycięstw została przedłużona.

Będzie to na pewno sentymentalny pojedynek dla Filipa Puta, który poprzedni sezon spędził w drużynie prowadzonej przez trenera Magro. Filip zdobywał wtedy 10,8 punktu, 3,3 zbiórki na mecz i był to dotychczas jego najbardziej udany sezon w karierze.

Obie drużyny miały już okazję spotkać się w tym sezonie na parkiecie - w pierwszym spotkaniu górą był Enea Zastal BC, który zwyciężył 95:79. Bohaterem tamtego spotkania był zdobywca aż 35 punktów, Geoffrey Groselle. 

MKS Dąbrowa Górnicza: Dla drużyny z Dąbrowy Górniczej będzie to szósty z rzędu mecz domowy. Dlaczego? Ze względu na remont hali działacze klubu porozumieli się z władzami Energa Basket Ligi - obie strony ustaliły terminarz tak, aby MKS mógł rozegrać całą pierwszą połowę sezonu na wyjeździe. Druga runda jest zupełnie odmienna - od listopada gospodarze jutrzejszego meczu rozegrali tylko jedno spotkanie na wyjeździe - reszta spotkań odbyła się w ich hali domowej.

Liderami zespołu prowadzonego przez Włocha Alessandro Magro jest trio obcokrajowców: Sacha Killeya-Jones (19 pkt, 8,9 zb. na mecz), Lee Moore (18,6 pkt, 6,4 zb., 6 as.) oraz Malcolm Rhett (18 pkt, 7,5 zb.). Niestety dla gospodarzy Killeya-Jones odniósł w listopadzie kontuzję, która wyklucza go z dalszej gry w tym sezonie. 

Ekipa z Dąbrowy Górniczej z bilansem 8-12 zajmuje obecnie dwunaste miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

Gdzie oglądać? Transmisję ze spotkania w Dąbrowie Górniczej przeprowadzi Polsat Sport Extra. Zapraszamy już o 17:30!
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt