Przegrana w Warszawie. Koniec sezonu dla Enea Zastal BC Zielona Góra [RELACJA]

Przegrana w Warszawie. Koniec sezonu dla Enea Zastal BC Zielona Góra [RELACJA]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Przegrywamy ostatni mecz w rundzie zasadniczej na wyjeździe z legią Warszawa i tym samym niestety kończymy nasz sezon na 9 miejscu w Energa Basket Lidze.


Po pierwszych nieudanych akcjach obydwu zespołów wynik otworzył Szymon Wójcik rzutami wolnymi na 2:0, a chwilę później po przechwycie Zastalowców w kontrze punkty zdobywa Alen Hadžibegovic.

Z drugiej strony pierwsze punkty efektownie wsadem zdobywa Dariusz Wyka, a trójką Arica Holmana Legia wychodzi na prowadzenie. Trafieniem za trzy odpowiada Aleksandar Zecević. Zeko zdobywa również po chwili punkty hakiem na prowadzenie 9:5, a Szymon Wójcik powiększa prowadzenie na +6. Aric Holman kolejna trójka zmniejsza prowadzenie na +3. Ładnym wjazdem Dusan Kutlesić zwiększa wynik na 13:8, a Zeko drugą trójką na 16:8. Zeko po chwili zdibywa trzecią trójkę i mamy prowadzenie 19:10. Alford zdobywa jeszcze trzy punkty w kwarcie i po pierwszej kwarcie prowadzimy 27:17.

Niestety druga kwarta to dominacja drużyny z Warszawy. Po serii punktowej 18:5 dla Legii w tej kwarcie, gospodarze wychodzą na prowadzenie a chwilę później Grzegorz Kamiński czterema punktami z rzędu podwyższa prowadzenie na 39:32. Kilka skutecznych akcji Dusana Kutlesića, ale ta kwarta należy do Legii i Grzegorza 
Kamiński ktory wsadem znów wyprowadza gospodarzy na prowadzenie 46:41 na koniec pierwszej połowy.

Druga połowa zaczyna się efektowną wrzutką na alleyoop Dusana do Alena Hadžibegovica . Świetną serię zalicza dla naszej drużyny Zeko , który najpierw w rzuca za dwa nad Dariuszem Wyką 46:45, a chwilę później za trzy wyprowadza nas na prowadzenie 46:48. Przez chwilę następuje wymiana ciosów punkt za punkt ale po pięciu punktach Lesliego i trójce Vinalesa Legia prowadzi ośmioma punktami. Wciąż walczymy i skutecznymi trójkami Alforda i Kareema Brewtona trzymamy się blisko gospodarzy. Chwilę optymizmu daje nam duet Dusan i Jan Wójcik gdy Serb trzy razy podaje do Jana na wsady do kosza. Ale ostatnie trafienie w kwarcie zalicza Geoffrey Groselle i Legia prowadzi 70:66 na koniec trzeciej kwarty. 

Groselle zaczyna czterema punktami ostatnia kwartę, skuteczność odnajdują Vinales i po trafieniu za trzy przegrywamy 78:69

Zeko zdobywa cztery punkty z rzędu, a po chwili pięć punktów z rzędu Legii i niestety na 1:42 mamy już 11 punktów straty. 

Seria pieciu punktów z rzędu Alforda 87:81 gonimy jeszcze , ale to niestety za mało i takim wynikiem kończy się ten mecz. Niestety dla nas również kończy się ten sezon. 

Zajmujemy dziewiąte miejsce po rundzie zasadniczej i pierwszy raz od 11 sezonów nie zagramy w fazie play-off. 

Był to dla nas niesamowicie ciekawy sezon i jesteśmy dumni z naszej drużyny że do ostatniego spotkania walczyli o awans. Nie udało się ale jesteśmy pewni że nasza drużyna wiele nauczyła się w tym sezonie zwłaszcza że byliśmy najmłodszą ekipą w naszej lidze. Dziękujemy naszym kibicom za wspaniałe wsparcie przez cały sezon. 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt