Podejmujemy Spójnię w hali CRS [zapowiedź]

Podejmujemy Spójnię w hali CRS [zapowiedź]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Wreszcie wygrać mecz domowy - oto nasz plan na czwartkowy przedświąteczny wieczór. Z dotychczasowych trzynastu spotkań w Orlen Basket Lidze tylko cztery graliśmy na własnym terenie. Wszystkie po zaciętych spotkaniach niestety kończyły się nie po naszej myśli. Piątym rywalem w hali CRS będzie PGE Spójnia Stargard i liczymy na to, że tym razem wreszcie wygramy przed naszymi. Każda wygrana jest w naszej sytuacji bardzo ważna. Obecnie zajmujemy razem z Sokołem Łańcut i Arką Gdynia ostatnią pozycję w lidze (każda z tych drużyn ma po 3 wygrane w OBL).

Spójnia z bilansem 7-6 zajmuje siódmą miejsce. W swoim ostatnim meczu we własnej hali zaliczyli zwycięstwo ze Startem Lublin 86:81. Wcześniejsze cztery mecze to przegrane z Anwilem, Kingiem, Śląskiem i GTK Gliwice.

Nasze ostatnie dwa domowe mecze ze Spójnią Stargard to dwa zwycięstwa. W sezonie 2021/22 wygraliśmy 106:64, a w ostatnim sezonie 101:82. To oczywiście zupełnie inne sezony od obecnego, ale liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy.

Z poprzednego sezonu w drużynie Spójni zostało tylko trzech zawodników. Pierwszym z nich jest kapitan Karol Gruszecki. Dla naszego byłego zawodnika to już drugi sezon w Stargardzie. W obecnym zdobywa średnio 8,5 punktów w spotkaniu i jest mocnym punktem drużyny wchodząc zazwyczaj z ławki rezerwowych (7 z 13 spotkań). Z poprzedniego sezonu zostali również Polacy Dominik Grudziński (wiele lat temu również w ZASTALU) i defensywny specjalista Adam Brenk.

Liderem w zdobywanych średnio punktów (16,5 na mecz) w Spójni jest Devon Daniels IV. Amerykański obrońca w NCAA występował w zespołach uczelni Utah i NC State. Ostatni sezon rozpoczął w Raptors 905 w G League - tam w siedmiu meczach zdobywał średnio 3,3 punktu i 1,9 zbiórki. Później przeniósł się do Europy. Dla serbskiej ekipy KK Cacak 94 zdobywał średnio 17,2 punktu, 6,1 zbiórki i 1,6 asysty na mecz.

Drugim strzelcem Spójni równiez jest obrońca z USA - Stephen Brown Jr. Amerykanin jest absolwentem uczelni Bucknell.W Europie występował w Estonii, Turcji, Niemczech i Francji. W ostatnim sezonie był zawodnikiem Fos Sur Mer. W 29 rozegranych spotkaniach zdobywał tam średnio 9,4 punktu, 4 asysty i 1,9 zbiórki. W obecnym sezonie zdobywa średnio ponad 14 punktów w OBL.

Mierzący 206 cm wzrostu Aleksandar Langovic to podstawowy podkoszowy Spójni. Serb występował w KK Mega Leks, OKK Belgrad, KK Mega Bemax oraz KK Podgorica. Ostatnio był zawodnikiem Borac Nektar w Bośni i Hercegowinie gdzie zdobywał średnio 15,3 punktu, 6,8 zbiórki i 1,3 asysty na mecz.

Drugim podkoszowym i najlepiej zbierającym w Spójni jest Wesley Grodon. Amerykanin jest już bardzo dobrze znany w naszej lidze. Do tej pory jako pierwszy środkowy w każdym z 13 spotkań. Gordon to absolwent uczelni Colorado. Później grał w Austrii (BSC Raiffeisen Panthers Furstenfeld), Grecji (Rethymno, Ermis Agias Larissa), we Francji (Le Portel) oraz na Węgrzech (Egis Kormend).Ostatni sezon spędził w Treflu Sopot. Ostatecznie zagrał w 24 spotkaniach - zdobywał w nich średnio 7,4 punktu, 9 zbiórek, 1,6 asysty i 1,3 bloku. W obecnym jest bardzo mocnym punktem drużyny średnio zdobywając prawie double-double (prawie 10 punktów i ponad 9 zbiórek na mecz).

W składzie PGE Spójni pojawił się strzelec Ben Simons. Amerykanin pozostał w Orlen Basket Lidze. W minionych rozgrywkach był graczem Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. W 30 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 13,8 punktu, 3,7 zbiórki i 1,3 asysty. We wcześniejszych sezonach występował w Belgii (Port of Antwerp Giants, Limburg United), Niemczech (Telekom Baskets Bonn), Hiszpanii (Monbus Obradoiro), na Węgrzech, Argentynie oraz w drugiej lidze hiszpańskiej.

Rezerwowym rozgrywającym jest dobrze nam znany z poprzedniego sezony Sebastian Kowalczyk. W 24 rozegranych spotkaniach dla Zastalu zdobywał średnio 7,5 punktu, 3,9 asysty i 2,4 zbiórki.W przeszłości Kowalczyk występował m.in. w AZS Politechnice Warszawskiej, Starcie i Asseco Gdynia, Polfarmeksie Kutno, Kingu Szczecin, Legii Warszawa, Polpharmie Starogard Gdański oraz Anwilu Włocławek.

Strefę podkoszową niedawno wzmocnił Adam Łapeta. 36-letni środkowy w przeszłości sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski z klubem z Trójmiasta (pod różnymi nazwami: Prokom Trefl Sopot, Asseco Prokom Sopot, Asseco Prokom Gdynia). W przeszłości grał też w zespołach z Zielonej Góry, Włocławka oraz Ostrowa Wlkp. Spędził również kilka lat na Litwie - występował tam w Dżukiji Olita i Lietuvos Rytas Wilno.Po raz ostatni Łapeta grał w Polsce w sezonie 2020/21 - wtedy dla Kinga Szczecin zdobywał średnio 6,3 punktu i 3,8 zbiórki w 17 rozegranych spotkaniach.W poprzednim sezonie był zawodnikiem Taoyuan Leopards na Tajwanie.

Spotykamy się w czwartek w hali CRS o godzinie 17:30. Jak zawsze bardzo liczymy na wsparcie naszych kibiców. Transmisji będzie można również wysłuchać w Radio Zielona Góra i obejrzeć w Polsat Sport Extra.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt