Podejmujemy gości z Łańcuta [zapowiedź]

Podejmujemy gości z Łańcuta [zapowiedź]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Już jutro w hali CRS naszym rywalem będzie zespół Muszynianka Domelo Sokół Łańcut w dość istotnym meczu dla naszej sytuacji w tabeli.
 
Drużyna z Łańcuta podobnie jak my i Arka Gdynia z bilansem czterech zwycięstw i czternastu porażek zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.
 
Sokół ma obecnie serię czterech kolejnych przegranych. Ostatnie zwycięstwo zaliczyli w grudniu przed świętami gdy we własnej hali wygrali z GTK Gliwice. 
 
Podobnie jak i nasz zespół Sokół Łańcut narzeka w ostatnim czasie na kontuzje i do meczu przystapi bez kilku zawodników. Lider zespołu Tyler Cheese nabawił się urazu w ostatniej kolejce i będzie pauzował przez około miesiąc. Reakcja klubu była natychmiastowa i do składu w tym tygodniu dołączył w zastępstwie Delano Spencer, który grał dla Łańcucian w poprzednim sezonie. Jego średnie z sezonu 2022/23 to 14,7 punktu, 3,8 zbiórki i 2,3 asysty w meczu.
 
Dodatkowo w składzie Sokoła kontuzjowani są Marcin Nowakowski i Biram Faye. W składzie nie ma już również Janisa Berzinsa i Mateusza Szczypińskiego. W trakcie sezonu z zespołem pożegnał się Corey Sanders z którym po pozytywny teście antydopingowym rozwiązano kontrakt. W ich miejsce klub sprowadził m.in. Terrella Gomeza, Ikechukwu Nwamu i Artura Łabinowicza.

Gomez to 25-letni rozgrywający, który sezon 2022/23 spędził w II lidze francuskiej w Saint-Quentin Basketball. Obecny sezon zaczął w Veolia Hamburg Towers
Obecne rozgrywki Gomez rozpoczął w Veolia Hamburg Towers, gdzie występuje reprezentant Polski Aleksander Dziewa.Wystąpił w 5 meczach EuroCup zdobywając średnio 5,6 pkt i notując dwie asysty. Trafiał 36 procent rzutów z gry (w tym 30 procent prób za trzy punkty). W niemieckiej Bundeslidze zagrał tylko w dwóch meczach (śr. 5 pkt).
 
Ikechukwu Nwamu to nigeryjski obwodowy koszykarz (może grać na pozycjach 1-3), który w tym jak i poprzednim sezonie reprezentował barwy francuskiego SLUC Nancy. W rozgrywkach LNB Pro A 2023/2024 w 12 spotkaniach zdobywał średnio 3,5 pkt. 
 
Artur Łabinowicz przyszedł do Sokoła z zespołu aktualnych mistrzów Polski Kinga Szczecin. W trwającym sezonie wystąpił tam w 11 meczach - na parkiecie spędzał średnio 8 minut i 42 sekundy; rzucał 4 punkty na mecz i notował 2,1 zbiórki (średni eval 4,5).
 
W naszym zespole zadebiutował ostatnio środkowy Gligorije Rakocevic, a na swoje czwarte spotkanie w naszym zespole gotowy jest też Jeriah Hall. Liczymy również na powroty po kontuzjach Jana Wójcika, Novaka Musicia i Marcina Woronieckiego. 
 
W pierwszej rundzie PLK wygraliśmy wyjazdowe spotkanie w Łańcucie po bardzo zaciętym meczu zakończonym dogrywką. W naszym zespole dobre spotkanie zagrał Novak Musić, który zdobył 25 punktów, 3 zbiórki i 6 asyst. Dla Sokoła Tyler Cheese, zaliczył wtedy double-double (21 punktów i 10 zbiórek). 
 
Mecz 19. Kolejki Orlen Basket Ligi pomiędzy Enea Stelmet Zastalem Zielona Góra, a Muszynianką Domelo Sokołem Łańcut zaplanowano na czwartek, 25 stycznia od godziny 19:30. My podobnie jak i Klub Kibica Zastal w swojej świetnej filmowej zapowiedzi zapraszamy do hali CRS na to arcyważne spotkanie. Dla tych co nie mogą być z nami w hali zapraszamy na transmisję w Radio Zielona Góra oraz na stronę emocje.tv. 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt