Po trzynastu latach wracamy do Łańcuta [ZAPOWIEDŹ]

Po trzynastu latach wracamy do Łańcuta [ZAPOWIEDŹ]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Już w środę nasza drużyna będzie w drodze na dalekie Podkarpacie. Zmierzymy się tam w 28 kolejce Energa Basket Ligi z zespołem Rawlplug Sokół Łańcut. 
 
Ostatni raz graliśmy w Łańcucie w pierwszej lidze w lutym 2010. Trzynaście lat temu wygraliśmy 86:76, a aż 30 punktów rzucił dla naszej drużyny Marcin Flieger trafiając 7 razy za trzy punkty. 
 
Łańcucianie będą chcieli się odegrać za przegraną w Zielonej Górze w pierwszej rundzie. Bardzo dobre spotkanie rozegrał wtedy dla Sokoła Corey Sanders zdobywając aż 22 punkty. Pod koszem świetnie radził sobie Adam Kemp zaliczając double-double: 11 punktów i 14 zbiórek. Dwaj kolejni Amerykanie Delano Spencer i James Eads to obok Sander są najlepsi strzelcy drużyny. Piątym Amerykaninem jest Raynere Thornton, który nie wystąpił w ostatnich meczach Sokoła. Thornton, który od jakiegoś czasu narzekał na ból w kolanie powinien być do dyspozycji trenera Marka Łukomskiego w meczu z naszą drużyną.
 
Po zmianie trenera Łańcut zaliczył pozytywną przemianę ostatnio stając się twierdzą dla drużyn przyjezdnych. Sokół wygrał swoich ostatnich sześć domowych spotkań ogrywając tak mocne drużyny jak m.in. Trefl, Śląsk i Stal. Ostatnia przegrana w domu Sokoła miała miejsce w listopadzie. 
 
To z pewnością będzie ciężkie spotkanie dla naszej drużyny, ale zwycięstwo jest nam bardzo potrzebne. Wciąż jesteśmy w pierwszej ósemce z jedną wygraną więcej niż Czarni i Anwil. 
 
Czwartkowe spotkanie zacznie się o godzinie 19:30, a transmisję będzie można obejrzeć na stronie emocje.tv lub wysłuchać w Radio Zielona Góra. Trzymajmy kciuki za naszą drużynę.  
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt