Po kolejne zwycięstwo! Ruszamy do Gdyni

Po kolejne zwycięstwo! Ruszamy do Gdyni

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
W niedzielę kończyliśmy dziesiątą kolejkę Orlen Basket Ligi, a już w czwartek na wyjeździe nasza drużyna zaczyna jedenastą kolejkę. Naszym rywalem - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
 
Jak dotąd w sezonie najlepszym strzelcem Gdynian był Andrzej Pluta zdobywając średnio 19 punktów w 9 spotkaniach. To z pewnością przełomowy sezon starszego z synów legendy polskiej koszykówki Andrzeja Pluty seniora. Andrzej junior z wielką chęcią lideruje wykonując co mecz prawie 10 rzutów za trzy punkty. Od ostatniej kolejki do Arki dołączył drugi snajper, który uwielbia rzucać z dystansu - znany z występów w naszej drużynie w tamtym roku Bryce Alford. Bryce zastąpił w składzie Przemka Żołnierewicza, który zamienił Gdynię na Szczecin dwa tygodnie temu. W swoim pierwszym meczu dla trenera Bychawskiego Alford rzucił 26 punktów, wykonując aż 12 rzutów za trzy i trafiając pięć z nich. Duo Pluta Alford niczym splash brothers - to z pewnością będzie wyzwanie dla naszej drużyny w obronie.
 
Kolejnym ważnym graczem w składzie jest podkoszowy Adrian Bogucki. To najlepszy zbierający Arki (średnio prawie 9 na mecz). Do tego zdobywa ponad 14 punktów w meczu przy bardzo dobrej 65 procentowej skuteczności. Rezerwowym środkowym jest nasz były gracz weteran Adam Hrycaniuk. 
 
Do Gdyni po trzech sezonach w Warszawie powrócił Grzegorz Kamiński. To statystycznie bardzo dobry sezon 23-latka. Grając średnio po 30 minut zdobywa ponad 11 punktów w każdym spotkaniu. 
 
Rozgrywający Kacper Gordon do Arki przybył po sezonie w Toruniu. Wchodząc z ławki zdobywa średnio prawie 9 punktów w meczu i rozdaje 3 asysty. 
 
Ciekawym graczem, który czyni postępy jest Jakub Szumert, który dopiero 4 grudnia skończy 18 lat. Kolejni młodzi zawodnicy, którzy otrzymują minuty to Kacper Marchewka i 18 letni Maksymilian Wilczek. 
 
W składzie Arki jest również znany z wcześniejszych występów w Toruniu Stefan Kenic, który w tym sezonie rozegrał 3 spotkania. Serb ostatnio grał w październiku i od tego czasu rehabilituje się po zabiegu. 

Pod kontraktem jest natomiast jeszcze weteran Bartłomiej Wołoszyn, który w obecnym sezonie nie rozegrał jeszcze żadnego spotkania. W ostatnich dniach krążą informacje, że 37-latek powrócił do treningów i być może zobaczymy go znow wkrótce na boiskach Orlen Basket Ligi. 
 
Gdynianie obecnie zajmują ostatnie miejsce w Orlen Basket Lidze z bilansem 2-7. Nasza drużyna ma o jedno zwycięstwo więcej. To oznacza, że będzie to bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów. W poprzednim sezonie graliśmy w Gdyni prawie w tym samym terminie. Spotkanie rozgrywane 1 grudnia zakończyło się wynikiem 90:78 dla naszej drużyny. Najwięcej punktów dla Zastalowców rzucili wieści Alen Hadzibegovic, Szymon Wójcik i Bryce Alford. 
 
Czwartkowy mecz w Gdyni obejrzeć będzie można o 17:30 w Polsat Sport Extra i wysłuchać w Radio Zielona Góra. 

​​​

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt