Ostatni mecz w tym roku. Gramy u siebie ze Stalą [zapowiedź]

Ostatni mecz w tym roku. Gramy u siebie ze Stalą [zapowiedź]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Czas na poświąteczne granie. W piątek o godzinie 19:30 gramy mecz ostatniej kolejki pierwszej rundy Orlen Basket Ligi. 
 
W 15 kolejce we własnej hali zagramy z klubem Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski.
 
Wśród zawodników trenera Andrzeja Urbana możemy spotkać wielu naszych byłych znajomych. Trzech z nich to byli Zastalowcy. Drugi kolejny sezon w barwach Stali gra Czarnogórzec Nemanja Durišić. W obecnym sezonie zdobywa średnio powyżej 11 punktów i prawie 6 zbiórek w każdym meczu. Rezerwowym środkowym jest Krzysztof Sulima. Weteran polskich boisk wrócił po ciężkiej kontuzji i jak dotąd zagrał w ośmiu spotkaniach. 
Kolejny były zawodnik w Ostrowie to David Brembly. Niski skrzydłowy to ważny punkt w składzie - zdobywa prawie 11 punktów na mecz. 
Kolejni dobrze znani nam zawodnicy to grający kiedyś razem u naszego rywala w Zgorzelcu Damian Kulig i Michał Chyliński. Dla Damiana to trzeci kolejny sezon w drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego. W sezonie zdobywa średnio powyżej 11 punktów w meczu i jest najlepiej zbierającym w drużynie ze średnią powyżej 7 zbiórek na mecz. Chyliński to mocny punkt zespołu z ławki, zdobywa średnio 9 punktów w meczu i ma w obecnym sezonie bardzo dobrą skuteczność rzutów za trzy punkty - powyżej 46%. 
 
Liderami Stali są jednak dwaj Łotysze, którzy rozgrywają kolejny sezon w drużynie trenera Urbana. Aigars Šķēle to najważniejszy punkt w zespole. Zdobywa powyżej 16 punktów w meczu i jest drugim najlepiej asystującym zawodnikiem w lidze rozdając powyżej 9 asyst w meczu. Skrzydłowy Ojārs Siliņš to drugi strzelec drużyny ze średnią prawie 12 punktów w meczu. 
Kolejnym skrzydłowym jest Arunas Mikalauskas. Litwin dużą część swojej kariery spędził w ojczyźnie w Neptunasie Kłajpeda. Później grał w Holandii - kolejno w Aris Leeuwarden, Feyenoordzie Rotterdam oraz ZZ Leiden (także w FIBA Europe Cup). Ostatnio był zawodnikiem niemieckiej ekipy Harko Merlins Crailsheim. W spotkaniach ligowych zdobywał średnio 9,3 punktu, 3,7 zbiórki oraz 1,4 asysty na mecz. W obecnym sezonie. W tym sezonie poprawił swoje statystyki - 10,8 punktu, 6,3 zbiórki i 1,8 asysty. 
 
Ostatnim obcokrajowcem w składzie jest Rodney Chatman. Amerykański rozgrywajacy ma już za sobą jeden sezon w Europie. W zeszłym roku był zawodnikiem Team FOG Naestved w Danii. Tam w 38 rozegranych meczach zdobywał średnio 19,1 punktu, 3,9 zbiórki i 4,3 asysty. Wywalczył z tym zespołem wicemistrzostwo kraju.
 
Ważnymi zawodnikami w polskiej rotacji są ponadto Aleksander Załucki i Wiktor Sewioł. Aleksander gra średnio prawie 13 minut w meczu i zdobywa prawie 3 punkty w meczu. Wiktor Sewioł gra średnio po 5 minut w meczu. 
 
Po 14 kolejkach Stal Ostrów zajmuje trzecią pozycję w lidze z bilansem 8-6. Będzie to dla nich czwarty kolejny mecz na wyjeździe. W poprzednich trzech zdobyli dwa zwycięstwa w Szczecinie i Lublinie oraz przegrali we Włocławku. W poprzednim sezonie spotkaliśmy się ze stalą Ostrów w hali CRS dwa razy. W ramach rozgrywek ENBL w marcu wygraliśmy 97:94 po trafieniu za trzy Przemka Żołnierewicza na zwycięstwo. W PLK w kwietniu przegraliśmy w hali CRS 87:97. Dla Stali świetne spotkanie rozegrał Michał Michalak - 25 punktów i Aigars Skele - 20 punktów i 13 asyst.
 
Serdecznie zapraszamy do hali CRS w ten piątkowy wieczór na godzinę 19:30. Bilety wciąż można nabyć na stronie zastal.abilet.pl oraz w siedzibie naszego sklepu na ul.Cyryla i Metodego 10. Transmisję z meczu będzie można również wysłuchać w Radio Zielona Góra i obejrzeć na stronie emocje.tv. 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt