Odczarowaliśmy Pierniki

Odczarowaliśmy Pierniki

Redakcja, fot. basketzg.pl
Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał we wtorkowym meczu Polski Cukier Toruń 94:82.

Zielonogórska drużyna czekała ponad trzy lata na zwycięstwo w meczu z drużyną z Torunia na własnym parkiecie. Co więcej - aż 11 z 12 ostatnich spotkań kończyło się porażką Enei Zastalu BC. Na szczęście ta seria dobiegła dziś końca.

Mecz w pigułce: Mecz możemy podzielić na dwa akty. Pierwszy - należał zdecydowanie do Twardych Pierników. Wygrali oni dwie pierwsze kwarty, choć to Enea Zastal BC rozpoczął spotkanie od prowadzenia 5:0. Niestety, po celnym rzucie Jacksona w szóstej minucie spotkania torunianie objęli prowadzenie, którego nie oddali przez większość meczu. Dokładnie dziesięć minut później z celnie przymierzył Bragg Jr i tym samym powiększył przewagę gości do ośmiu punktów. Zielonogórzanie zanotowali wtedy zryw, po udanych akcjach Berzinsa, Ponitki i Groselle'a udało im się znacząco zmniejszyć straty, jednak wtedy mieliśmy okazję obserwować wybuch talentu Michała Samsonowicza, który zdobył dziewięć punktów z rzędu i utrzymał torunian na wyraźnym prowadzeniu.

Drugi akt - druga połowa. Ta w pełni należała do Enei Zastalu BC Zielona Góra. Już po pięciu minutach trzeciej kwarty gospodarzom udało się nadrobić wszystkie straty i wyjść na prowadzenie. Za trzy trafiali Lundberg, Freimanis, Williams i Richard. Po punktach tego ostatniego zawodnicy Twardych Pierników otrząsnęli się i zaczęli odpowiadać tym samym. Do końca kwarty trafiali Samsonowicz, Jackson i Woods wyprowadzając gości na jednopunktowe prowadzenie, jednak mimo wszystko cała kwarta należała do Zastalowców. Czwarta odsłona to koncert gry ze strony zielonogórskich graczy. Run 10:0 w ciągu 2,5 minuty poważnie skomplikował założenia taktyczne drużyny gości. Polski Cukier próbował odrabiać, jednak czynił to nieskutecznie - gracze Enei Zastalu BC byli skuteczni również po drugiej stronie parkietu uniemożliwiając torunianom łatwe zdobywanie punktów. Spotkanie zakończyło się rezultatem 94:82, a zielonogórscy kibice mogli odetchnąć - przerwaliśmy trzyletnią serię torunian!

Zielonogórski bohater: Nie może być innego wyboru niż Iffe Lundberg. Zdobywca nagrody MVP grudnia w lidze VTB w czwartej kwarcie zdobył 10 ze swoich 25 punktów, czym solidnie pomógł Enei Zastalowi BC w odniesieniu zwycięstwa. Duńczyk do zdobyczy punktowej dołożył również 11 asyst i 6 zbiórek, kończąc spotkanie z evalem na poziomie 35. 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt