Nowy strzelec w mieście! Devoe Joseph zawodnikiem Enei Zastalu BC

Nowy strzelec w mieście! Devoe Joseph zawodnikiem Enei Zastalu BC

Redakcja, fot. basketzg.pl

Devoe Joseph kolejnym asem w talii trenera Olivera Vidina. Kanadyjski rzucający obrońca podpisał z nami jednoroczny kontrakt. 

Joseph miał już okazję grać w rozgrywkach Energa Basket Ligi. W sezonie 2019/2020 występował na polskich parkietach w barwach Śląska Wrocław. W 20 rozegranych spotkaniach Devoe rzucał średnio 17 punktów na mecz i dokładał do tego 3,5 zbiórki oraz 2,7 asysty. 

Wcześniej Kanadyjczyk grał w takich klubach jak Chimik Jużne, Joventut Badalona, Turk Telekom, Cholet Basket czy Buducnost Podgorica.

W ostatnim sezonie Joseph występował na parkietach w Rumunii, gdzie jako zawodnik Voluntari notował średnio 17,3 punktu, 3,1 zbiórki i 2,6 asysty w każdym spotkaniu. Jego najlepszy występ w zeszłym sezonie był spektakularny - przeciwko Galati Devoe zdobył 41 oczek i trafił aż 11 z 14 prób za trzy punkty. W całym sezonie w tym elemencie gry osiągał 42,8% skuteczności.

- Nie mogę się doczekać powrotu do Polski i dołączenia do Enei Zastalu BC Zielona Góra. To klub z wielkimi tradycjami i historią. Drużyna radziła sobie bardzo dobrze, więc jestem podekscytowany, że mogę dołączyć do zielonogórskiej rodziny. Wiem, że kibice mają dużo pasji dla koszykówki - ja też taki jestem i cieszę się na samą myśl, że będę mógł podzielić się tym z nimi - mówi Devoe Joseph, nowy zawodnik Enei Zastalu BC Zielona Góra.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt