Mecz wyjazdowy w Sopocie przed nami [zapowiedź]

Mecz wyjazdowy w Sopocie przed nami [zapowiedź]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Nasi zawodnicy dzisiejszy wieczór spędzą w Trójmieście jako, że już jutro czeka nas starcie z Treflem Sopot.

Sopocianie po szesnastu rozegranych meczach mają obecnie bilans 11:5. Ze względy na mniejszą ilość rozegranych spotkań zajmują dopiero ósme miejsce, jednakże można ich traktować obecnie jako drugą siłę ORLEN Basket Ligi.

Do składu Trefla niedawno dołączył z naszego zespołu Geoffrey Groselle. Swoje pierwsze oficjalne spotkanie rozegra właśnie przeciwko swoim byłym kolegom z drużyny. W obecnym sezonie w szesnastu meczach dla Enei Stelmetu Zastalu zdobywał średnio ponad 13 punktów w meczu. Był też naszym najlepszym zbierającym ze średnią 8 zbiórek na mecz.

Geoffrey dołączył również do swojego (i naszego) byłego trenera Żana Tabaka gdzie spotka się również z byłymi Zastalowcami Mikołajem Witlińskim i Jarosławem Zyskowskim.

Trefl to ofensywnie bardzo zbilansowany zespół. Podobnymi średnimi punktowymi do Geoffa popisać się mogą Andy Van Fliet (13,6 pkt) i Jarek Zyskowski (13,4). Tuż za nimi nie tak bardzo odstają Aaron Best (prawie 12 punktów w meczu) i Benedek Varnadi (11 punktów). Należy też pamiętać o świetnym Jakubie Schenku, który po przybyciu z Włocławka również jest ważnym punktem zespołu. Jakub rozegrał do tej pory osiem spotkań dla Trefla, ale znacznie zwiększył średnią punktową w porównaniu do jego sześciu spotkań w barwach Anwilu (9,1 vs 3,7 punktów na mecz grając tylko dwie minuty więcej). Pod koszami oprócz Grosella Sopocianie mają bardzo mocnych Mikołaja Witlińskiego i trzeciego centra Szymona Tomczaka. Z dystansu świetni Jakub Musiał i Auston Barnes (obydwaj trafiają na skuteczności powyżej 40% zza łuku). Dodatkowo w składzie mają jeszcze amerykańskiego combo obrońcę Paula Scruggsa, który również potrafi zabłysnąc w ataku (średnio ponad 8 punktów) - przeciwko Kingowi Szczecin na początku sezonu rzucił w tym sezonie 19 oczek.
Trefl ma ostatnio passę trzech zwycięstw, ogrywając w swoim ostatnim meczu ograli lidera tabeli Anwil Włocławek. Mecz ten odbył się ponad dwa tygodnie temu tak więc Sopocianie są z pewnością wypoczęci przed meczem z naszą drużyną.

My natomiast wciąż zmagamy się z brakami w składzie (nieobecni ostatnio Jan Wójcik i Novak Musić). Do składu dołączył w tym tygodniu Gligorije Rakocević, który zastąpi na pozycji środkowego Geoffreya Grosella. Nowo przybyły czarnogórski center będzie do dyspozycji trenera Davida Dedka w jutrzejszym spotkaniu.

Wyjazdowe spotkanie Trefl Sopot vs Enea Stelmet Zastal Zielona Góra w niedzielę o godzinie 17:30 obejrzeć będzie można w Polsacie Sport Extra i wysłuchać w Radio Zielona Góra.

 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt