Lundberg: Jestem pozytywnie zaskoczony Zieloną Górą

Lundberg: Jestem pozytywnie zaskoczony Zieloną Górą

Maciej Molka, fot. basketzg.pl

Chwilę po sparingu z czeskim zespołem z Decina porozmawialiśmy z Iffe Lundbergiem o jego odczuciach po pierwszym meczu i pierwszym tygodniu w Zielonej Górze. Zapraszamy do lektury!

Pierwszy sparing z drużyną z Decina zakończył się wynikiem 110:64, a Iffe Lundberg wydatnie pomógł naszej drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Zdobył 18 punktów i pokazał się ze świetnej strony szczególnie w drugiej kwarcie spoktania.

- To był Twój pierwszy mecz w barwach Stelmetu Enei BC. Jakie są Twoje odczucia?

- Myślę, że był to naprawdę dobry mecz. Było w nim dużo energii i intensywności. Na ten moment wykonaliśmy plan trenera w stu procentach. Mamy naprawdę utalentowaną grupę graczy. Fajnie było w końcu wyjść na parkiet i zagrać nasz pierwszy sparing.

- W drugiej kwarcie byłeś nie do zatrzymania. Możemy spodziewać się, że w trakcie sezonu również będziesz prawdziwym scorerem?

- To nie będzie łatwe. Kiedy gram, zawsze staram się grać agresywnie, próbuję znaleźć odpowiednie pozycje rzutowe dla siebie lub dla kolegów z drużyny, staram się również czytać to, co robi obrona przeciwnika. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu domowego z kibicami, to będzie świetne uczucie.

- Mieszkasz w Zielonej Górze od tygodnia, zdążyłeś już nieco poznać nasze miasto?

- Jasne! Byłem w centrum dwa lub trzy razy, nawet dzisiaj wybraliśmy się tam z moją żoną. Jestem pozytywnie zaskoczony. Miasto jest świetne, widzieliśmy dzisiaj w centrum mnóstwo ludzi i wszyscy wydawali się bardzo przyjaźni. Jak dotąd bardzo mi się tu podoba.

- Wracając do Twojej żony - nie wszyscy w Zielonej Górze mogą wiedzieć o jej koszykarskiej karierze. Powiesz nam coś o tym?

- Oczywiście! Jedną z rzeczy, w których jest ode mnie lepsza to rzucanie. Kiedy mamy okazję pograć razem na hali, zawsze rywalizujemy w tym względzie. Jest świetnym strzelcem, grała przecież w duńskiej reprezentacji. Jest leworęczna, więc zupełnie odwrotnie niż większość zawodników/zawodniczek. Mamy naprawdę świetną relację.

- W sprzedaży są karnety na mecze naszego zespołu – chciałbyś jakoś zaprosić kibiców do hali CRS?

- Jasne! Wszystko co mogę powiedzieć, to kupujcie karnety tak szybko jak to możliwe. To będzie bardzo fajny i ekscytujący sezon i nie mogę doczekać się, aż zagram przed naszą publicznością!

 

? | Iffe Lundberg o pierwszym sparingu, odczuciach po tygodniu spędzonym w Zielonej Górze i... o swojej partnerce. Zapraszamy na krótki wywiad z nowym rozgrywającym naszej drużyny.

Gepostet von Stelmet Enea BC Zielona Góra am Donnerstag, 6. August 2020

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt