Lubuskie i Enea Zastal promują zdrowy tryb życia!

Lubuskie i Enea Zastal promują zdrowy tryb życia!

Kosma Zatorski, fot. Lubuskie

Klub Enea Zastal BC Zielona Góra bierze czynny udział w promocji zdrowia i zdrowego trybu życia. Nasi przedstawiciele są obecni na każdym Pikniku Zdrowia organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Do tej pory nasi przedstawiciele pojawili się na Piknikach Zdrowia we Wschowie, Osiecznicy pod Krosnem Odrzańskim oraz Lubniewicach. W lipcu, na piknik do Wschowej wybrał się Radosław Trubacz, jedyny obecny wtedy na miejscu przedstawiciel drużyny. W sierpniu, na pozostałych imprezach, pojawiła się już cała, kilkunastoosobowa reprezentacja klubu.


- Promujemy koszykówkę, jako formę zdrowego trybu życia. W przeciwieństwie do innych sportów, wystarczą zaledwie dwie osoby, aby rozegrać mecz – mówi Janusz Jasiński, przewodniczący rady nadzorczej Grono Sportowej Spółki Akcyjnej, która zarządza klubem.

– Promujemy programy profilaktyczne. A mamy co promować, ponieważ w regionie lubuskim mamy chyba najwięcej w Polsce programów profilaktycznych – tłumaczy lubuska marszałek Elżbieta Anna Polak.

- To profilaktyka raka jelita grubego, piersi, szyjki macicy. Jest również program w zakresie rehabilitacji i program „Zdrowe Płuca Lubuszan”. Wczesne badania, profilaktyka to recepta na wyleczenie. A w ramach lubuskich inteligentnych specjalizacji zdrowie i jakość życia są naszym priorytetem!

W Lubniewicach specjalny trening dla najmłodszych przeprowadzili Sebastian Kowalczyk i Przemysław Żołnierewicz. Podzielili dzieci na dwie grupy i pokazywali im podstawy z kozłowania czy podawania piłki.

Później nasi przedstawiciele wzięli udział w innych aktywnościach Pikniku Zdrowia – wyciskali soki podczas jazdy na stacjonarnym rowerze, bawili się w łowienie ryb, rzucanie do celu czy grali w jengę. Glenn Cosey i Sebastian Kowalczyk wzięli nawet udział w warsztatach bębniarskich.

Dla naszych najmłodszych fanów była to wyśmienita okazja, aby zrobić sobie zdjęcie czy porozmawiać z naszymi graczami. Kolejne pojawią się już wkrótce. 27 sierpnia będziemy na Pikniku Zdrowia w Przytocznej. Już teraz gorąco zapraszamy!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt