Kanonada trójek w Lublinie!

Redakcja
Enea Zastal BC Zlelona Góra pokonał na wyjeździe Pszczółkę Start Lublin 103:90. Najlepszym strzelcem zielonogórzan był Rolands Freimanis, autor 27 punktów.

Pierwsza kwarta upłynęła pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali ją 29:17. Druga rozpoczęła się od pogoni 13:0, na którą gracze Pszczółki Startu odpowiedzieli ośmioma punktami z rzędu. Jak się później okazało, gospodarzom starczylo się na 20 minut. Do przerwy mieliśmy remis 51:51. Po niej zaś nastąpił odjazd Mistrzów Polski.

Prowadzeni tego dnia przez Rolandsa Freimanisa (27 punktów) goście rzucili aż 23 punkty, sami zaś dali sobie rzucić ledwie 14. Taki sam scenariusz miała ostatnia odsłona, gdzie na minutę przed końcem wynik był identyczny 23:14. Po celnej trójce Cecila Williamsa (9 punktów), który zagrał po raz drugi od czasów kontuzji (nabawił jej się właśnie w Lublinie podczas Pucharu Polski) zielonogórzanie przekroczyli 100 punktów.

ZOBACZ STATYSTYKI Z MECZU

Gracze Żana Tabaka rozdali w tym meczu 26 asyst i trafili aż 19 trójek. 4-4 zza łuku był Kris Richard, 5-10 Rolands Freimanis a 4-9 Skyler Bowlin. Łukasz Koszarek miał 12 punktów i 7 asyst. Janis Berzins rzucił 18 punktów, do których dołożył 8 zbiórek.

Bilans 27-3 to najlepszy wynik naszej drużyny w sezonie regularnym od czasu powrotu do ekstraklasy koszykarzy.

Koszykarze nie mają jednak czasu na świętowanie. Już w poniedziałek o godz. 18:00 zagrają z Chimkami swoje przedostatnie spotkanie w rundzie zasdaniczej ligi VTB. Transmisja ze spotkania na lci-lubuskie.pl  Gorąco zapraszamy!