Eric Griffin w Stelmecie Enei BC!

Eric Griffin w Stelmecie Enei BC!

Eric Griffin w Stelmecie Enei BC! Kosma Zatorski, fot. basketnet.it

28-letni Eric Griffin został koszykarzem Stelmetu Enei BC. Amerykanin mierzy 203 cm wzrostu i występuje na pozycji silnego skrzydłowego. 

- Eric Griffin ma uzupełnić braki, które widzimy w naszej grze pod koszem i na zbiórce. Szukaliśmy zawodnika młodego, ale jednocześnie doświadczonego. Kilkakrotnie był blisko NBA. Szczególnie dobrze wyglądał podczas dwóch sezonów spędzonych w Izraelu. Wiążemy z jego przyjściem duże nadzieje, ale jednocześnie wiemy, że będzie potrzebował czasu na aklimatyzację. Pomoże nam w rozgrywkach polskiej ligi i VTB - mówi Janusz Jasiński, przewodniczący rady nadzorczej GRONO SSA. Właściciel klubu dodaje, że przyjście Amerykanina to efekt zmian zapowiadanych przed kilkoma tygodniami. 

Grissin Bon Reggio Emilia to zeszłoroczny półfinalista Eurocupu. Eric Griffin wystąpił w sześciu meczach tej drużyny, w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy. Rzucał średnio 10 punktów i notował 5 zbiórek. Jego kontrakt rozwiązano 13 grudnia. 

- Eric Griffin po bardzo dobrym sezonie w Hapoelu Eliat podpisał kontrakt w Grissin Bon Regio Emilia. Tam jednak nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i był bez pracy. Chcemy mu dać możliwość pokazania swoich umiejętności w naszej drużynie. Liczymy, że wniesie do niej sporo energii i zbiórek - dodaje Igor Jovović, trener zielonogórzan.

Amerykanin kilka razy był blisko gry w lidze NBA. Podpisywał kontrakty z drużynami Miami Heat, Dallas Mavericks i Detroit Pistons, jednak nie zdołał załapać się składu żadnej z drużyn. W 2017 roku podpisał tzw. umowę "two-way" z Utah Jazz. Wystąpił w 19 meczach drużyny filialnej Salt Lake City Stars w G-League, zdobywał średnio 17.3 punktów i 5.4 zbiórek.

Eric Griffin dziś pojawi się w Zielonej Górze. Zadebiutuje w środowym spotkaniu wyjazdowym z Legią Warszawa.

 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt