Dziewiąte zwycięstwo w hali Gryfia!

Dziewiąte zwycięstwo w hali Gryfia!

Tomasz Sadłowski, fot. Enea Zastal BC
Zwyciężamy po raz dziewiąty w Energa Basket Lidze po zaciętej końcówce w gorącej słupskiej hali Gryfia. 
 
Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy zaczęli od serii 7:0 po 4 punktach Iveya i trójce Michała Chylińskiego. Pierwsze punkty dla naszej drużyny zdobył Aleksandar Zecevic, a chwilę później wsadem punkty zdobył Alen Hadzibegovic. Dla Czarnych cztery punkty z rzędu zdobywa Lake, a ładną dobitką wsadem Alen zdobywa ostatnie punkty w kwarcie, która kończy się wynikiem 16:12. Drugą część czterem punktami z rzędu zaczyna Zecevic (m.in. po ładnym podaniu na kosz Michała Pluty). Mamy problem ze zdobyciem punktów zza łuku, ale również z rzutów wolnych i pierwsze szesnaście punktów zdobywamy tylko spod kosza. W końcu niemoc z dystansu przełamuje Sebastian Kowalczyk na remis po 19. 
Nieczystym wsadem Przemek Żołnierewicz wyprowadza na pierwsze prowadzenie. Po trójce Dusana mamy wynik 19:24 i jest to seria 10:0 dla Enei Zastalu BC. Kilka akcji Iveya dla Czarnych Słupsk i kwarta kończy się minimalnym prowadzeniem gospodarzy 30:29. 
 
W drugie połowie Michał Chyliński zaczyna trójką, a chwilę później Witliński wsadem podwyższa na 35:29. Na szczęście Alen znowu dobija z powietrza, a Bryce Alford wreszcie po piątym rzucie trafia za trzy 37:34. 
 
Bardzo ładna akcja Alena która trafia półobrocie i ma akcje 2+1, a Sebastian Kowalczyk trójką znów wyprowadza nas na prowadzenie 41:43. Po pięknej kontrze Dusan podaje do Hadžibegovica na mega wsad! 
 
Przemek Żołnierewicz rzuca cztery punkty, a wjazdem na kosz ustala wynik na 49:53. I tak kończy się kwarta bo Hadžibegovic blokuje rzut za trzy Czarnych w ostatniej sekundzie. 
 
Od stanu 49:51 Zastal zalicza dużą serię 11:0 w trakcie której dwoma ładnymi podaniami popisuje się Michał Pluta. Następnie to my zaliczamy fatalną serię (świetny w drużynie Słupska jest Billy Ivey - dziś 19 punktów). Po wysokim prowadzeniu dwunastoma punktami nie ma już śladu na 9 sekund do końca meczu. Billy Ivey ma szansę dogrywkę ale przestrzela pod koszem i mamy to! Zwyciężamy w Gryfii po raz dziewiąty tym samym wyrównując się w tabeli z Anwilem Włocławek i Grupą Sierleccy Czarni Słupsk. 
 
W naszej drużynie świetne zawody rozegrał Alen Hadzibegovic - 17punktów i 11 zbiórek, a ALeksander Zecevic trafił aż osiem z dziewięciu rzutów (16 punktów). Warto jednak pochwalić całą drużynę - z Dusanem mieliśmy najwyższy wskaźnik +/-, a Michał Pluta miał dziś najwięcej asyst w naszym zespole (4). Warto również docenić Szymona Wójcika (drugi najwyższy wskaźnik +14), który mimo tego, że nie zdobył dziś punktów bardzo skutecznie w obronie uprzykrzał grę podkoszowym Słupska. 
 
To było bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o playoffy. Wracamy do Zielonej Góry by w sobotę grać z Twardymi Piernikami we własnej hali. Liczymy na naszą publicznośc. Do zobaczenia!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt