Było bomba! Efektownie pokonujemy Parmę!

Było bomba! Efektownie pokonujemy Parmę!

Kosma Zatorski
Było bomba! - krzyczał do Adama Hrycaniuka jeden z naszych kibiców. Rzeczywiście, w końcu gra naszego zespołu mogła się podobać. Stelmet Enea BC przekonująco pokonał Parmę 88:63.

Policzyliśmy. Aż 76 dni minęło od czasu naszego zwycięstwa w lidze VTB. 3 listopada pokonaliśmy Niżny Nowogród. Dlatego zwycięstwo w piątkowy wieczór smakowało podwójnie Zasłużyliśmy na zwycięstwo.

- Kontrolowaliśmy to spotkanie przez czterdzieści minut - mówił po meczu Igor Jovović. Dodawał jednak, że Parma nie pokazała w piątek swojego prawdziwego oblicza. - To jest sytuacja, z którą my spotykamy się podczas wyjazdów. Często wstajesz już o 3 nad ranem, by zdążyć na poranny samolot. Później cały dzień mija ci na podróży. W dniu meczu nie jesteś w stanie zagrać na 100% swoich możliwości - dodawał.

Stelmet Enea BC rozstrzygnął o losach meczu już w pierwszej kwarcie. Zielonogórzanie wygrali ją 31:17, na przerwę schodzili z jedenastopunktowym prowadzeniem. Po niej od razu odpowiedzieli serią dobrych akcji. Parma nie zbliżyła się w tym meczu ani na moment.

- Poprawiliśmy obronę. W ataku mądrze dzieliliśmy się piłką - mówił po meczu Darko Planinić.

Chorwacki środkowy zdobył 16 punktów w 15 minut. Gospodarze zdominowali grę w pomalowanym, skąd zdobyli aż 36 punktów. Udało się uruchomić także to, co wcześniej sprawiało nam duży problem: zdobyliśmy aż 21 punktów z kontry.

- Od meczu z Niżnym to była droga przez mękę. Dobrze, że w końcu ona się kończy - mówił Łukasz Koszarek. 

Świetnie zagrał Michał Sokołowski, który zaczął mecz od dwóch celnych rzutów za trzy. Zdobył 13 punktów, miał 7 zbiórek i 5 asyst. Łukasz Koszarek trafił wszystkie swoje rzuty z gry i zdobył 13 punktów. Nie rozdał żadnej asysty, ale nie popełnił też żadnej straty. W końcu odblokował się Markel Starks, który rzucił 15 punktów i miał aż 9 asyst.

- Potrzebowałem takiego spotkania. Potrzebowaliśmy go jako drużyna - mówił Starks. 

Stelmet Enea BC zagrał ofensywne fajerwerki: 62.5% za 2, 43% za trzy, 91% z linii rzutów wolnych + 21 asyst. W statystyce meczowej efektywności byliśmy lepsi od rywali 115:60. 

Przed nami teraz szalony tydzień: 21 stycznia Koszalin, 23 stycznia Gliwice, 26 stycznia (19:00) mecz z Eniseyem Krasnojarsk u siebie. Gorąco liczymy, że piątkowe zwycięstwo zachęci was do wizyty w hali CRS!

MVP meczu: Pan Zdzisław. Zapłacił 5000 dla WOŚP, aby stać się posiadaczem koszulki Łukasza Koszarka z sezonu 2014/15. Jak się okazało, to mieszkaniec Wrześni, skąd pochodzi nasz kapitan. A jego szwagerem jest pierwszy koszykarski trener Łukasza. Kłaniamy się!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt