Andy Mazurczak Zastalowcem

Andy Mazurczak Zastalowcem

Redakcja, fot. basketzg.pl

Andy Mazurczak jest nowym zawodnikiem Enei Zastalu BC Zielona Góra. Rozgrywający reprezentacji Polski podpisał z naszym klubem jednoroczną umowę.

Mazurczak urodził się 27 grudnia 1993 w Chicago i oprócz amerykańskiego posiada również polskie obywatelstwo.

- Dzień dobry! Jestem bardzo zadowolony, że mogę dołączyć do drużyny, z którą będę walczył o najwyższe cele. Dam z siebie wszystko, żeby pomóc zespołowi w rozgrywkach Energa Basket Ligi i VTB. Mam nadzieję, że ten sezon da nam wszystkim dużo sukcesów i mam nadzieję, że zobaczymy się wszyscy razem na meczach - mówi Andy Mazurczak.

Ostatni sezon rozgrywający spędził w Dąbrowie Górniczej, gdzie zdobywał średnio 10,9 punktu, 5,4 asysty i 4,3 zbiórki w ciągu nieco ponad 30 minut spędzonych na parkiecie w każdym spotkaniu Energa Basket Ligi.

W zeszłym sezonie Andy dwukrotnie wybierany był MVP tygodnia w Energa Basket Lidze. Mazurczak miewał mecze, w których ocierał się o triple-double - w meczu przeciwko PGE Spójni Stargard zdobył 19 punktów, do których dołożył 9 asyst i 9 zbiórek kończąc spotkanie z evalem 34.

- Decyzja o podpisaniu Andy’ego poprzedzona była długą analizą. Był na liście polskich zawodników, których chcieliśmy podpisać od samego początku. Dlaczego Andy? To bardzo proste. Udowodnił, że posiada umiejętności, które pozwalają mu grać na odpowiednim poziomie w Energa Basket Lidze i reprezentacji Polski. To dobry kontrakt dla obu stron - my dostajemy dobrego zawodnika, a Andy dostaje szansę spróbowania swoich sił w lidze VTB. W tym momencie do zamknięcia składu zostało nam podpisanie jednego lub dwóch zawodników. Jesteśmy cierpliwi w dobieraniu graczy, jednak myślę, że już niedługo zamkniemy nasz skład - tak skomentował podpisanie kontraktu przez Andy’ego Mazurczaka trener Oliver Vidin.

Wcześniej Mazurczak reprezentował barwy Aris Leeuwarden, Caceres, Niners Chemnitz i Kavalas. Najlepsze wyniki notował w sezonie 2019/2020 w barwach holenderskiego Arisu - rozgrywający zdobywał średnio 16,5 punktu i dokładał po 5,5 asysty i zbiórki w każdym spotkaniu.

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt