Stelmet BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet BC Zielona Góra

Mistrz Polski 2017

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Restauracja Flamingo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Pizza Pi Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Volvo Karlik Sekret Woziński Kulisz Drogowe Capri Bit Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów STEREX Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA ANATRA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements MB PNEUMATYKA PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor
Aktualności
Zamojski: Będzie dobrze!
11-11-2017 15:41
Oddajmy głos cichemu bohaterowi spotkania z Rosą Radom. Oto rozmowa z Przemkiem Zamojskim tuż po wyjściu z szatni. 
 
Słabo zaczęliście spotkanie w Radomiu. Z czego to wynikało? 
 
- Zaczeliśmy z nie taką energią jak powinniśmy. Rosa to bardzo dobra drużyna, ale badanie przeciwnika na początku było niepotrzebne. Nie wpadało nam z dystansu i traciliśmy sporo punktów spod kosza. Nie było rotacji w obornie, pomocy temu, kto został minięty. Nasza agresja nie była taka, jaka powinna być. Dlatego ta pierwsza połowa była zła w naszym wykonaniu.
 
Druga już była zgoła inna. Co takiego zmieniliście? 
 
- Powiedzieliśmy sobie kilka męskich słow w szatni. Każdy wiedział o co gramy. Wyszliśmy po przerwie na boisko z dużą energią i motywacją. Jak ktoś przegrywał pojedynek 1 na 1 to poźniej ktoś mu pomagał. To było główne nasze założenie w grze. Byliśmy pewni, że nasz atak w końcu się otworzy. Kluczem było to, żeby niscy zawodnicy pomagali w obronie wysokim. I to właśnie zrobiliśmy. Lepiej się ruszaliśmy, byliśmy szybsi na nogach. Pomogło!  
 
Macie za sobą wyjazdową serię porażek. Fajnie chyba jest przełamać taką niemoc! 
 
- Oczywiście. To fajne uczucie, jak dwadzieścia minut odrabiasz piętnaście punktów straty i w sumie  wygrywasz połowę dwudziestoma trzema puntkami. Cieszy nas to zwycięstwo. Wiemy że mamy potencjał spory w drużynie, musimy bardziej sobie ufać i będzie dobrze. 
 
Kluczowa była także twoja obrona na Michale Sokołowskim. Chwalili cię komentatorzy stacji Polsat Sport. 
 
- Wiemy że to jest bardzo ważny zawodnik. Bardzo uniwersalny. Podwajaliśmy go na low-post w pierwszej połowie. Później więcej broniliśmy go 1 na 1. Kombinowaliśmy i przyniosło to efekt. 

Rozmawiał Kosma Zatorski
 
PLK
Liga Mistrzów
Następny mecz
Legia WarszawavsStelmet BC Zielona Góra
12/03/2017 18:30 Warszawa
Stelmet BC Zielona GóravsCEZ Nymburk
12/06/2017 18:30 Hala CRS, Zielona Góra
RZG Biznes Lubuski Polsat Canal Plus Sport