Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Restauracja Flamingo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Pizza Pi Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Volvo Karlik Sekret Woziński Kulisz Drogowe Capri Bit Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów STEREX Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA ANATRA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements MB PNEUMATYKA PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl
Aktualności
Wygrywamy z Legią Warszawa!
04-12-2017 11:09

Stelmet BC Zielona Góra wysoko pokonał beniaminka ekstraklasy 95:78. O wyniku meczu w dużej mierze zadecydowała wysoko wygrana druga kwarta.

Bolączką Stelmetu BC Zielona Góra są początki. Zielonogórzanie przegrywali pierwsze kwarty z AZS-em Koszalin i Miastem Szkła Krosno, by przejąć losy meczu w drugiej kwarcie. Nie inaczej było na warszawskim Torwarze. Zaczęło się od 22:19. Druga kwarta to już 31:12 dla gości – mocna obrona, skuteczna egzekucja w ataku, która zabrała Legii nadzieje na zwycięstwo.

Świetną zmianę dał Filip Matczak, który rzucił 11 punktów i miał 3 przechwyty. Martynas Gecevicius rzucił 16 punktów z 9 rzutów. Trafił cztery razy za trzy. Vlado Dragicević zebrał aż 7 piłek w ataku i mecz zakończył z dwucyfrową zdobyczą punktów i zbiórek – 13 i 10. Armani Moore miał z kolei 15 punktów, Przemek Zamojski 13 a Łukasz Koszarek 11.

W drugiej połowie Legia starała się zmniejszyć przewagę Stelmetu BC i już nie dała sobie tyle rzucić, ile przed przerwą. Mimo to nasi zawodnicy do końca meczu kontrolowali wysokie prowadzenie.
Warszawa to dla wielu naszych zawodników i trenerów miejsce szczególne. - Jako młody rozgrywający Polonii Warszawa pamiętam czasy, jak trener Arkadiusz Miłoszewski stawiał mi zasłony – wspominał Łukasz Koszarek.

Trener Artur Gronek z kolei jeszcze jako zawodnik trenował m.in. w Legii Warszawa. Na mecz zakupił specjalną pulę biletów dla swoich znajomych, z którymi długo rozmawiał po końcowym gwizdku. - Wspomnienia z Torwaru powróciły. Trenowaliśmy tutaj z Polonią 2011 przez trzy lata o godz. 7:00. O 5:40 miałem wtedy autobus z Bródna. Miło było znów przyjechać na Torwar, usłyszeć "Sen o Warszawie" – mówił podczas konferencji prasowej.

- Mieliśmy trudności na początku meczu, jednak później udało nam się wrócić na właściwe tory i grać swoje – dodawał Martynas Gecevicius.

Czasu na odpoczynek nasi koszykarze nie mają za wiele. O godz. 2 w nocy wjechaliśmy do Zielonej Góry. Już w środę zagramy na własnym parkiecie z drużyną CEZ Nymburk, do której trafił przed kilkoma dniami dobrze znany polskim kibicom Dardan Berisha. Zapraszamy już teraz na to spotkanie.