Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Restauracja Flamingo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Pizza Pi Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Volvo Karlik Sekret Woziński Kulisz Drogowe Capri Bit Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów STEREX Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA ANATRA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements MB PNEUMATYKA PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl
Aktualności
Udany powrót Mokrosa. Stelmet pokonuje Czarnych Słupsk
20-11-2017 14:24
Stelmet Zielona Góra pokonał 79:70 drużynę Czarnych Słupsk. Jarosław Mokros zaliczył udany powrót do hali Gryfia. Miał 15 punktów, 4 zbiórki i 3 przechwyty.

Czarni rozpoczęli mecz niezwykle zmotywowani. Zaczęli mecz od prowadzenia 7:0, pierwszą kwartę wygrali 15:14. Gracze Stelmetu BC w pierwszej połowie mieli duże problemy z odnalezieniem skuteczności za trzy punkty.

Pierwsza trójka wpadła dopiero po przerwie a jej autorem był Thomas Kelati, który świetnie grał w trzeciej kwarcie. To m.in. za jego sprawą zielonogórzanie zaczęli ją od runu 9:0. Amerykanin zalicza w tej odsłonie dwa trafienia za linii 6,75 m. Świetny mecz rozgrywa Jarosław Mokros, który przepycha się umiejętnie pod koszami i kontynuuje swoją dobrą dyspozycję w rzutach za trzy. Mecz w Słupsku kończy s 15 punktami, 4 zbiórkami i 3 przechwytami. Gra także sporo - aż 26 minut i rozpoczyna spotkanie w pierwszej piątce.

Przewaga, którą Stelmet BC mozolnie budował w trzeciej odsłonie, była zagrożona w czwartej kwarcie, gdy goście zbliżyli się po trójce Łukasza Seweryna na ledwie trzy oczka. Wtedy jednak goście zdobyli siedem punktów z rzędu. Za trzy trafi Florence, półhak dołożył Vlado Dragicević (19 punktów), przechywt Łukasza Koszarka zakończył z góry Armani Moore.

- Gratulacje dla mojej drużyny, że utrzymaliśmy zimną głowę w końcowce a trzecią odsłonę rozpoczęliśmy z dobrą energią. Słupsk po meczu z Treflem Sopot postawił nam jednak twarde warunki - mówił na konferencji prasowej trener Artur Gronek.

Stelmet BC wygrał spotkanie w Słupsku 79:70 i zajmuje w tej chwili z blinasem 6-3 trzecie w ligowej tabeli. Kolejne dwa mecze w lidze to wyjazd do Warszawy na spotkanie z Legią (3.12), wyjazdowy mecz z Asseco Gdynia (9.12) i podróż do Lublina (15.12). U siebie natomiast czekają nas dwa starcia w Lidze Mistrzów z CEZ Nymburk (6.12) i Arisem Saloniki (12.12).