Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Restauracja Flamingo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Pizza Pi Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Volvo Karlik Sekret Woziński Kulisz Drogowe Capri Bit Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów STEREX Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA ANATRA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA Osiedle Mazurskie K-supplements MB PNEUMATYKA PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie
Aktualności
STELMET BC ZIELONA GÓRA - MISTRZ POLSKI 2017!
10-06-2017 14:39
Stelmet BC Zielona Góra pokonał Polski Cukier Toruń 88:82 i po raz czwarty w historii oraz trzeci z rzędu został mistrzem Polski! Zielonogórzanie wygrali finałową serię 4-1.

Piąty mecz był dla drużyny prowadzonej przez Artura Gronka bardzo ciężki. Przez większość czasu na prowadzeniu byli goście. Stelmet BC, jakby zestresowany stawką spotkania i wypełnioną po brzegi halą, musiał gonić wynik.

Przez pierwsze dwie kwarty niezbyt się to gospodarzom udawało. Polski Cukier, przez długi czas, miał nawet dwucyfrową przewagę, której zielonogórzanie nie potrafili zniwelować. Zawodziła przede wszystkim skuteczność, bo nawet kiedy udawało się dochodzić do sytuacji, najczęściej piłka lądowała poza obręczą.

Po przerwie obraz gry zmienił się o tyle, że w końcu piłka zaczęła słuchać zawodników Artura Gronka i wpadała do kosza. Sęk w tym, że wpadała też po drugiej stronie parkietu i - choć Stelmet BC zdobywał punkty - to przewaga Polskiego Cukru malała bardzo nieznacznie.

Ale im bliżej końca spotkania, tym częściej przyjezdnym trzęsły się ręce. Zielonogórzanie zacieśnili też szyki obronne, wyzbyli się całkowicie tremy i zaczęli grać tak, jak na mistrzów Polski przystało. Końcówka trzeciej kwarty to jeszcze prowadzenie przyjezdnych, ale to miało zmienić się w ostatniej części tego meczu.

Ostatniej i szalonej, bo inaczej pogoni Stelmetu BC nie można nazwać. Łukasz Koszarek i spółka zagrali twardo w obronie i skutecznie w ataku. Odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Te było cały czas nieznaczne, dlatego na parkiecie oglądaliśmy prawdziwą bitwę! Cios za cios, punkt za punkt. Niezwykle nerwową końcówkę kolejny raz lepiej wytrzymali jednak gospodarze.

Stelmet BC wygrał piąte spotkanie 88:82, całą serię 4-1 i po raz czwarty w historii, a trzeci z rzędu, został mistrzem Polski! Dodatkowo James Florence został wybrany MVP finałów!

STELMET BC ZIELONA GÓRA - POLSKI CUKIER TORUŃ 88:82 (21:28, 8:19, 27:20, 32:15)

STELMET BC: Kelati 19 pkt. (1 zb. - 2 as.), Moore 15 (7 - 3), Koszarek 13 (2 - 8), Zamojski 12 (3 - 2), Dragicević 11 (5 - 1), Florence 10 (3 - 6), Gruszecki 6, Hrycaniuk 2 (1 - 0), Matczak 0 (1 - 0), Mokros 0 (1 - 0).