Stelmet ENEA BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet ENEA BC Zielona Góra

Mistrz Polski 2017

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Lavard Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl EL-JOT eobuwie Hotel Ruben CENTRUM KOMINA CASA MIA StrongFood euro contruct AMB Software lclog franko
Aktualności
PLK: Zacięty mecz z Energą Czarnymi dla Stelmetu BC
12-03-2017 19:07
Nie zawiedli się ci, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do hali CRS. Stelmet BC - po zaciętym i emocjonującym meczu - wygrał z Energą Czarnymi Słupsk 81:79.

Można było się tego spodziewać, bo spotkania tych dwóch zespołów praktycznie zawsze gwarantują maksymalny poziom emocji. Przebieg niedzielnego meczu potwierdził tę regułę. Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy wygrali pierwszą kwartę i uciekli Stelmetowi BC na kilka punktów.

Nie była to jednak przewaga, która wprowadziłaby nerwowość w szeregi zespołu Artura Gronka. Odrobili ją już w drugiej części meczu, chociaż jeszcze do przerwy prowadzenie utrzymała Energa Czarni Słupsk. Prowadzenie minimalne, bo zaledwie jednopunktowe (41:40).

Druga połowa spotkania nie zmieniła obrazu gry. Mecz nadal by zacięty, jedna i druga strona nie odpuszczała. Świetnie pod koszem spisywał się Vlado Dragicević, który notował nie tylko punkty, ale i zbiórki oraz asysty. Na wysokim poziomie grał także James Florence, który w minionym tygodniu spotkał się z włodarzami klubu i ostatecznie zadeklarował chęć pozostania w Stelmecie BC oraz obiecał, że jego forma i glpoziom gry zespołowej wzrosną. W niedzielnej potyczce to udowadniał.

Z drugiej strony parkietu udany powrót do Zielonej Góry zaliczał Marcus Ginyard. Były zawodnik Stelmetu BC punktował najlepiej w szeregach gości. To jednak było za mało, by znów wyprowadzić na prowadzenie Energę Czarnych.

To należało do mistrzów Polski. Choć przewaga nie była wysoka, to udawało się ją utrzymywać przez długi czas - aż do końcówki czwartej kwarty. Wtedy jednak - po kilku nieudanych akcjach - znów na prowadzenie wyszli gracze Robertsa Štelmahersa. Końcówka zapowiadała się emocjonująco i... taka właśnie była!

Punkt za punkt, akcja za akcję - tego wieczoru w hali CRS na brak wrażeń nie można było narzekać. Zimniejszą krew zachowali gospodarze i ostatecznie to oni cieszą się z wygranej w tym spotkaniu i udanym rewanżu za listopadową porażkę.

STELMET BC ZIELONA GÓRA - ENERGA CZARNI SŁUPSK 81:79 (20:24, 20:17, 18:16, 23:22)

STELMET BC: Dragicević 18 pkt. (6 zb. - 4 as.), Florence 15, Kelati 14 (8 - 1), Djurisić 9 (4 - 0), Koszarek 9 (1 - 5), Moore 7 (5 - 1), Mokros 5 (4 - 0), Hrycaniuk 2 (6 - 0), Zamojski 2 (2 - 4), Gruszecki 0.SPONSOREM MECZU Z ENERGĄ CZARNYMI SŁUPSK BYŁA LAURA SPA

---
Foto © Radosław Lacelt | Zakaz kopiowania i udostępniania bez zgody autora
EBL
Liga Mistrzów
Następny mecz
Stelmet ENEA BC Zielona GóravsPolski Cukier Toruń
05/27/2018 16:50 Bilety po 5 zł!
RZG Biznes Lubuski Polsat Eleven Sports Radio Zachód