Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Anabo PGNiG S.A. Restauracja Flamingo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Pizza Pi Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Volvo Karlik Sekret Woziński Kulisz Drogowe Capri Bit Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów STEREX Grupa PBS PKS Zielona Góra ONE LOVE INBLU WATAHA ANATRA NOVOTIME Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA Osiedle Mazurskie
Aktualności
PLK: TBV Start bez szans w starciu ze Stelmetem BC
01-04-2017 20:32
Stelmet BC nie dał większych szans TBV Startowi Lublin. W sobotnie popołudnie zielonogórzanie, przed własną publicznością, pokonali TBV Start 86:75.

Dwie pierwsze kwarty meczu były w miarę wyrównane. Stelmet BC nie potrafił uciec gościom, a ci wykorzystywali pewnie swoje szanse na punkty. Momentami to zawodnicy Artura Gronka musieli się napocić, by wyrównać stan meczu, bo - choćby w pierwszej kwarcie - TBV Start odskakiwał na kilka punktów.

Druga kwarta to już lepsza gra mistrzów Polski, ale wciąż brakowało kropki nad i, wciąż Stelmet BC nie mógł odskoczyć i zbudować sobie bezpiecznej przewagi. Choć to gospodarze prowadzili, to lublinianie nie dawali się wyprzedzić Łukaszowi Koszarkowi i spółce.

Sytuacja uległa zmianie po przerwie. W trzeciej kwarcie gospodarze hali CRS w końcu wrzucili piąty bieg i zdołali odjechać rywalowi na bezpieczną odległość. Zawodnicy Artura Gronka postawili przy tym szczelny mur w obronie i wygrali całą kwartę aż 28:12.

Czwarta to wydawało się tylko formalność. Jednak ambitni goście nie dali za wygraną i pokazali, że stać ich na jeszcze jeden zryw. Odrobili kilka punktów straty, ale przewaga Stelmetu BC była zbyt duża, aby mogli myśleć o wygraniu całego spotkania. Gospodarze spokojnie czekali na końcową syrenę i ostatecznie wygrali 86:75.

STELMET BC ZIELONA GÓRA - TBV START LUBLIN 86:75 (18:18, 25:17, 28:12, 15:28)

STELMET BC: Koszarek 13 pkt. (2 zb. - 2 as.), Djurisić 13 (3 - 2), Dragicević 13 (4 - 2), Moore 11 (2 - 2), Mokros 9 (2 - 1), Kelati 8 (3 - 3), Gruszecki 7 (2 - 2), Matczak 6 (2 - 1), Hrycaniuk 4 (5 - 1), Florence 2 (0 - 4).