Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Anabo PGNiG S.A. Restauracja Flamingo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Pizza Pi Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Volvo Karlik Sekret Woziński Kulisz Drogowe Capri Bit Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów STEREX Grupa PBS PKS Zielona Góra ONE LOVE INBLU WATAHA ANATRA NOVOTIME Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA Osiedle Mazurskie
Aktualności
PLK: Świąteczny pogrom w hali CRS!
15-04-2017 17:10
Stelmet BC nie dał żadnych szans Polfarmeksowi Kutno w zaległym meczu Polskiej Ligi Koszykówki. Zielonogórzanie bezwględnie wykorzystali atut własnego parkietu i wygrali aż 94:48!

Polfarmex tylko na początku sprawił niespodziankę i wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Tym, którzy liczyli, że zielonogórzanie będą musieli ostro się napocić, aby wygrać sobotnie spotkanie, Łukasz Koszarek i spółka szybko pokazali, że - mimo świątecznego nastroju - nie zamierzają przedwcześnie odpoczywać.

Już w drugiej kwarcie przewaga Stelmetu BC była tak wysoka, że zawodnicy Artura Gronka mogli czuć się niemal pewni wygranej. O żadnym rozprężeniu nie mogło jednak być mowy - mistrzowie Polski z każdą minutą jeszcze mocniej naciskali na rywali.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Stelmet BC nie zamierzał odpuścić, zawodnicy tego dnia byli niezwykle zmotywowani i z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Polfarmex praktycznie nie istniał na parkiecie.

Swoje szanse tego dnia otrzymała nawet zielonogórska młodzież - Jakub Der i Kamil Zywert. Ten pierwszy niestety nie zapisał się w protokole meczowym żadnymi punktami, natomiast drugi już tak - zanotował sześć oczek, asystę i zbiórkę.

Ostatecznie Stelmet BC zwyciężył 94:48. Jedyny niedosyt, jaki odczuwali kibice, to taki, że nie udało się przekroczyć granicy stu punktów. Mimo tego, zielonogórscy kibice spędzą święta w wyśmienitych humorach.

Natomiast przed mistrzami Polski tydzień przerwy, a po niej, trudny i wyjazdowy pojedynek z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. Ten mecz 22.04 o godz. 18.00.

STELMET BC ZIELONA GÓRA - POLFARMEX KUTNO 94:48 (25:16, 24:9, 27:14, 18:9)

STELMET BC:Dragicević 16 pkt. (5 zb. - 2 as.), Djurisić 12 (4 - 2), Matczak 10 (6 - 7), Gruszecki 9 (3 - 0), Hrycaniuk 9 (6 - 1), Florence 9 (2 - 2), Moore 8 (4 - 4), Mokros 8 (4 - 1), Zywert 6 (1 - 1), Koszarek 4 (2 - 5), Kelati 3, Der 0 (1 - 0).