Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Restauracja Flamingo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Pizza Pi Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Volvo Karlik Sekret Woziński Kulisz Drogowe Capri Bit Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów STEREX Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA ANATRA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA Osiedle Mazurskie K-supplements MB PNEUMATYKA PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie
Aktualności
PLK: Przegrana Stelmetu BC w Hali Mistrzów
06-04-2017 23:30
Stelmet BC przegrał wyjazdowe spotkanie z Anwilem Włocławek 68:81. Z powodu tej porażki zielonogórzanie spadli na drugie miejsce w tabeli. Na pierwsze awansowali gospodarze środowego pojedynku.

Anwil podszedł do tego meczu niesamowicie ambitnie. Podopieczni Igora Milicicia od pierwszej sekundy meczu starali się narzucić bardzo wysokie tempo i własny styl. Wypełniona po brzegi Hala Mistrzów niosła gospodarzy, którzy już po pierwszej kwarcie mieli kilka punktów przewagi nad gośćmi z Zielonej Góry.

Stelmet BC robił co mógł, ale tego dnia obrona Anwilu była bardzo szczelna i ciężko było mistrzom Polski rozegrać skuteczną akcję. Obydwie drużyny zdawały sobie sprawę, że stawką tego pojedynku jest pozycja lidera w tabeli na kilka kolejek przed końcem rundy zasadniczej, ale włocławianom ta świadomość jakby dodawała dodatkowej porcji energii.

W drugiej kwarcie nadal Anwil narzucał swój styl rywalom. Chociaż Łukasz Koszarek i James Florence robili co mogli, nie potrafili znaleźć jednej, skutecznej recepty na szczelną obronę włocławian. Kapitan, oprócz tego że sam rzucał, zbierał jeszcze asysty. Niestety, ciągle to Anwil prowadził.

Trzecia kwarta wyglądała już trochę lepiej i wydawało się, że mecz jeszcze uda się uratować. Zawodnicy Artura Gronka odrobili nieco stratę do gospodarzy i wiadomo było, że w ostatniej kwarcie tego meczu przyjdzie mocno powalczyć o zwycięstwo.

Tak właśnie było. Obydwie drużyny walczyły na całego, twardo i agresywnie, nikt się nie oszczędzał. Niestety, tego dnia szczęście było po stronie gospodarzy. Raz jeszcze wypełniona po brzegi Hala Mistrzów dodała im skrzydeł i ostatecznie to oni cieszyli się ze zwycięstwa 81:68. Stelmet BC - mimo identycznego bilansu jak Anwil - spadł na drugie miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki.

Czasu na wyciągnięcie wniosków ze środowego pojedynku niewiele. Już w sobotę o 18.00 kolejna prestiżowa potyczka - tym razem z PGE Turowem Zgorzelec. Bilety na ten mecz do kupienia TUTAJ.

ANWIL WŁOCŁAWEK - STELMET BC ZIELONA GÓRA 81:68 (22:13, 23:17, 15:19, 21:19)

STELMET BC: Florence 17 pkt. (2 zb. - 3 as.), Koszarek 15 (4 - 9), Djurisić 15 (5 - 0), Dragicević 14 (5 - 0), Hrycaniuk 2 (1 - 0), Mokros 2 (1 - 0), Moore 1 (3 - 0), Matczak 0, Gruszecki 0 (2 - 1).