Stelmet Krono Renault Legarto Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Anabo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Anneberg Transpol Spalding PGV Kanwod Batcar Budnex Funfit II Amadeus Hotel Projbud ENEA Fatto Developer Lotto Arpol Francepol PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz FAST Grupa PBS PKS Zielona Góra INBLU Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. SAS Wnętrza i Kuchnie eobuwie Hotel Ruben AMB Software BIS TAXI
Aktualności
Pierwszy półfinał dla Anwilu Włocławek
12-05-2018 15:05
Mistrz Polski nie miał żadnych argumentów w meczu numer jeden serii z Anwilem Włocławek. Przegrywamy pierwszy mecz 84:98.

Włocławek jest głodny sukcesów w koszykówce. Rok temu Anwil odpadł niespodziewanie w pierwszej rundzie przeciwko nieistniejącej już drużynie Czarnych Słupsk. W tym sezonie nie miał problemów z pokonaniem PGE Turowa Zgorzelec w pierwszej rundzie. Nie miał ich także w piątek - w meczu przeciwko aktualnemu Mistrzowi Polski.

Zawodników, którzy w pierwszym meczu zostawili serce na boisku można policzyć na palcach jednej ręki. Niestety jeszcze zostaną na niej wolne miejsca. Zielonogórzanie przetrwali napór w pierwszej kwarcie i nie dali rywalom odskoczyć. W drugiej jednak przydarzył się run 11-0, po którym nie było już co zbierać. Szkoda, ale tak to wyglądało.  Anwil odskoczył na różnicę dwudziestu punktów i kontrolował przebieg spotkania do samego końca.

Statystyka EVAL ma swoich zwolenników i przeciwników. Wczoraj była po stronie gospodarzy - pokazuje ich zaanagażowanie w mecz na jego wszystkich płaszczyznach, a także taktyczną przewagę. Przegraliśmy tę statystkę 124:76.

- Bardzo słabo broniliśmy, zwłaszcza na pick'n'rolllu. Do przerwy straciliśmy 50 punktów. Gdy tyle się traci na wyjeździe, nie sposób wygrać meczu. Zaangażowanie było dziś, ale także musimy je poprawić i zagrać na 110 proc. w niedzielę - mówi Adam Hrycaniuk.

Udało nam się zniwelować straty dopiero w czwartej kwarcie. Wygraliśmy ją 23:15, grając większość minut z Alexem Hernandezem na pozycji numer jeden. Na trzy minuty przed końcem przegrywaliśmy już tylko 10 punktami. Anwil jednak nie dał nam pomyśleć o zwycięstwie ani przez moment.

Nie wygramy meczu numer dwa samym zaangażowaniem. Musimy sporo zmienić także na boisku. Mamy bardzo mało czasu by to zrobić, ale nie tracimy nadziei. Seria trwa do trzech zwycięstw. Przy 0:2 wrócić do niej będzie niezwykle trudno.